גזית גלוב תשכיר נכס במנהטן ב-7.2 מיליון דולר לשנה

חוזה השכירות החדש, עם קמעונאית מובילה בעלת דירוג אשראי בינלאומי A, נקבע לתקופה של 20 שנה - בשכר דירה שגבוה ב-90% מזה הנוכחי ■ גזית גלוב תרשום רווח של 15 מיליון דולר מהעלייה בשוויו של הנכס

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנכס של גזית גלוב במנהטן
הנכס של גזית גלוב במנהטןצילום: יח"צ גזית גלוב

חברת גזית הורייזן, שנמצאת בבעלותה המלאה של קבוצת גזית גלוב של חיים כצמן, חתמה בסוף השבוע על חוזה שכירות חדש בתנאים משופרים בנכס מניב בו היא מחזיקה במנהטן. החברה, שנפגעה ממשבר הקורונה, צפויה לרשום רווח משמעותי של 15 מיליון דולר בדו"חות הכספיים של הרבעון השני של 2020 בעקבות העלייה בשוויו של הנכס - שיושכר בשכר דירה הגבוה ב-90% מזה הנוכחי.

שטח הנכס שמשכירה גזית הורייזן הוא 9,300 מ"ר, והוא נמצא בחלקה הצפון-מזרחי של מנהטן, ניו יורק, על השדרה הראשונה. לנכס שלוש קומות מסחר וחניון צמוד. גזית הורייזן רכשה את הנכס באוקטובר 2017, והשכירה אותו לרשת Bed Bath & Beyond - השוכרת המרכזית בחוזה, שיפוג עימה ב-2021 - ולרשת סטארבקס, שמאכלסת את יתרת הנכס. כעת חתמה החברה על חוזה חדש עם קמעונאית מובילה בעלת דירוג אשראי בינלאומי A, שמפעילה אלפי חנויות. החוזה הוא לתקופה של 20 שנה, בשכר דירה שנתי של 7.2 מיליון דולר.

ההסכם קובע עלייה של 5% בשכר הדירה כל 5 שנים, בתוספת שיפוי מהשוכרת בשל הוצאות הקשורות בנכס. דמי השכירות השנתיים ששולמו ב-2019 עבור הנכס עמדו על 3.8 מיליון דולר. השוכרת החדשה תיכנס לנכס בעוד 3 שנים, לאחר ש-Bed Bath & Beyond תפנה את חלקה בנכס ב-2021, ולאחר שגזית הורייזן תשקיע 15 מיליון דולר בשיפוץ ובהתאמת הנכס לצרכי השוכרת החדשה ב-2023-2021.

חיים כצמן, מנכ"ל גזית גלוב ובעל השליטה בה, אמר כי "עסקה זו היא עדות מוחשית לחשיבות הבעלות על נכסים ייחודיים במיקומים מצוינים. הנכס זכה לעניין רב מצד מספר שוכרים אשר לא רצו לוותר על העסקה, גם כשהעיר ניו יורק הושבתה בחודשים האחרונים טרם השלמת הסכם השכירות.

"הוספת קמעונאית מובילה בעלת דירוג אשראי בינלאומי A, במיוחד בתקופה זו של אי-ודאות, מביאה לידי ביטוי את האסטרטגיה שלנו ברכישה והשבחה של נכסים ייחודיים באזורים אורבניים צפופי אוכלוסין, כמו גם לאיכות ההנהלות המקומיות המנהלות את נכסינו. בתקופה קצרה יחסית הצלחנו לייצר ערך נוסף משמעותי בנכס ואנו רואים בכך עדות מוחשית לערך הרב הטמון בתיק הנדל"ן שלנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker