קרן קדמה מוכרת את אחזקותיה בפמי פרימיום לפי שווי של כ-400 מיליון שקל

הרוכשת היא קרן הפרייבט אקוויטי האירופית G Square, שמנהלת נכסים בהיקף של יותר ממיליארד יורו ■ עבור קדמה מדובר ברווח של פי 2 על השקעה של 5 שנים ■ רוני דוידוף יישאר שותף בפמי פרימיום

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהלי קרן קדמה. מימין: גלעד שביט, אורי עינן וגלעד הלוי
מנהלי קרן קדמה. מימין: גלעד שביט, אורי עינן וגלעד הלויצילום: אייל יצהר

קרן קדמה קפיטל מוכרת את אחזקותיה (50%) בחברת הטלמדיסין פמי פרימיום לקרן הפרייבט אקוויטי G Square, שמשקיעה בחברות שירותי רפואה באירופה. את המניות מוכרת קדמה תמורת כ-200 מיליון שקל, כך שהיקף העסקה משקף לפמי פרימיום שווי של כ-400 מיליון שקל. רוני דוידוף יישאר שותף בפמי פרימיום.

קדמה רכשה את חלקה בפמי פרימיום ב-2015, לפי שווי של כ-200 מיליון שקל – מה שאומר שהיא מוכרת אותן כעת ברווח של פי 2. לפי הערכת גורמים בשוק, המכירה לקרן הזרה, בשילוב עם דיווידנדים שהתקבלו לאורך השנים ומינוף שנכלל בהשקעה, איפשרו לקדמה לייצר תשואה גבוהה למשקיעיה. השקעה זו מצטרפת למימושים נוספים שהיו לקדמה בעשור האחרון, ביניהן דנאל סיעוד וכוח אדם, קוואליטסט, מרינה פטריות הגליל ועוד.

קדמה הוקמה ב-2006 על ידי השותפים שמנהלים אותה עד היום - אורי עינן, גלעד הלוי וגלעד שביט. הקרן מתמחה ברכישת חברות ישראליות מובילות במגזרי פעילות שונים והובלתן, יחד עם עובדיהן והנהלותיהן, לצמיחה והתפתחות. קדמה מנהלת כמיליארד שקל וחצי בשלוש קרנות. בין המשקיעים בקרן ניתן למצוא את הגופים המוסדיים הגדולים בישראל, כמו גם משקיעים פרטיים אמריקאים וישראלים.

קרן G Square האירופית נוסדה ב-2008 על ידי ד"ר לוראן גאנם, והיא מנהלת נכסים במגוון שירותי רפואה בהיקף של יותר ממיליארד יורו.  הקרן החליטה לרכוש את חלקה של קרן קדמה בפמי פרימיום כהשקעה אסטרטגית, מתוך כוונה לייצא את הטכנולוגיה והשירותים שפיתחה פמי פרימיום בישראל גם לשווקים בינלאומיים. לנוכח מגבלות הקורונה, המשא ומתן ובדיקת הנאותות התנהל כולו מרחוק, ונציגי הקרן ביקרו בארץ רק פעם אחת.

מגפת הקורונה הביאה בחודשים האחרונים לגידול של מאות אחוזים בשימוש בפלטפורמות הרפואה מרחוק של פמי פרימיום, והחברה צופה כי תבצע מיליון וחצי ייעוצים רפואיים עד סוף 2020.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker