בפפר מנסים לעודד הרגלי חיסכון: משיקים מסלולים חדשים

בבנק הדיגיטלי משיקים תוכניות חיסכון הכוללות מסלולים אוטומטיים, כמו עיגול הוצאות בכרטיסי האשראי או השלמה לסכום חיוב בכרטיס האשראי ■ מנכ"לית פפר, מיכל קיסוס הרצוג: "הקורונה חידדה את הצורך של כולנו לחסוך, בעיקר לעתות משבר"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר מבית לאומי
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר מבית לאומיצילום: עופר וקנין

תמיד אומרים שכדאי לשים כסף בצד ליום סגריר, אבל רבים לא עושים זאת. משבר הקורונה הוא אכן אותו יום סגריר, שחידד את החשיבות של חיסכון בשגרה. על רקע זה משיקים היום (ה') בפפר, הבנק הדיגיטלי מבית לאומי, כמה תוכניות חיסכון חדשות שמטרתן לעודד את הלקוחות לאמץ הרגלי חיסכון.

אחד המסלולים מציע השלמת חיוב כרטיס האשראי לסכום קבוע שהוגדר מראש, כשההפרש בין הסכום שהוגדר לבין החיוב בפועל מופקד אוטומטית לחיסכון. כך למשל, לקוח שהגדיר סכום קבוע של 4,000 שקל ובפועל הוציא בחודש מסוים 3,500 שקל בכרטיס האשראי - ההפרש בסך 500 שקל יועבר אוטומטית לחיסכון באותו החודש.

מסלול נוסף הוא עיגול הוצאות בכרטיס האשראי, כשהלקוח בוחר לעגל כלפי מעלה כל רכישה בכרטיס האשראי - לשקל או לחמישה שקלים, כך שעל כל הוצאה בכרטיס, ההפרש יופקד אוטומטית לחיסכון. לדוגמה, ברכישה של 17.5 שקל, אם הלקוח בחר בעיגול לשקל, חצי שקל יופקד לחיסכון ואם בחר בעיגול לחמישה, אז 2.5 שקלים יופקדו לחיסכון.

בנוסף למסלולים הללו, יש אפשרות לבקש להפקיד שיעור קבוע מההכנסות אוטומטית לחיסכון או לקבוע הוראת קבע עם סכום קבוע שיופקד חודשית, שבועית או יומית. אמנם הריבית בגין החיסכון צפויה להיות אפסית (0.05%) אבל השיטה של לחסוך כברירת מחדל עשויה להיות מועילה לצורך יצירת הרגל החיסכון וגם סכומים קטנים יכולים להצטבר לחיסכון לא קטן.

תוכניות דומות כבר קיימות למשל בבנק דיסקונט, שם ללקוחות המועדון, שנקרא מפתח דיסקונט, מתאפשר חיסכון של ההפרש מעיגול החיוב באשראי כלפי מעלה, וגם חיסכון של ההפרש בין הסכום שנקבע מראש לבין הסכום שהוצא בכרטיס האשראי.

מנכ"לית פפר, מיכל קיסוס הרצוג, מסרה כי "הקורונה חידדה את הצורך של כולנו לחסוך, בעיקר לעתות משבר, אבל הרבה אנשים חוששים לחסוך כי הם סבורים שאין להם את היכולת הכלכלית או הידע הנדרש לשם כך". לדבריה, "תוכניות החיסכון שהשקנו הופכות את החיסכון למשהו קל, אינטואיטיבי וכמעט בלתי מורגש, ומסייעות ללקוחות שלנו לאמץ הרגלי חיסכון פשוטים בחיי היומיום שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker