אסא ששון

שלמה אליהו אינו מתכוון לוותר על חברותו הן בדירקטוריון מגדל אחזקות והן בדירקטוריון מגדל ביטוח — למרות הבקשה המפורשת של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, משה ברקת, שיבחר רק באחד מהדירקטוריונים. אליהו מגובה בעורכי דין ממשרד אגמון ושות'.

באמצע יולי החליט ברקת כי מאס בארביטראז' הרגולטורי של חברות הביטוח — שבו חברות הביטוח נמצאות תחת אחריותו, ואילו החברות האם, חברות האחזקות שנסחרות בבורסה, נמצאות תחת אחריותה של רשות ניירות ערך. בעקבות זאת, שלח ברקת מכתב לחברת הביטוח מגדל, שבו דרש מבעל השליטה אליהו לבחור באיזה דירקטוריון הוא יהיה חבר.

ברקת כתב כי "זו תקופה מאתגרת לחברת הביטוח — שניהלה בסוף 2019 נכסים בשווי של 256 מיליארד שקל, מהם 218 מיליארד שקל עבור אחרים (עמיתים ומבוטחים) — שמתנהלת בחוסר יציבות משמעותי בשדרה הניהולית הבכירה שלה.

מניית מגדל ביטוח

"כחלק מהגשמת תפקידי הרשות, במהלך תקופה העולה על שנה וחצי עקבה מקרוב הרשות אחר התנהלותה ואופן ניהולה של חברת הביטוח, ובכלל זה במידת המעורבות של אליהו, שמכהן בתקופה האמורה כיו"ר דירקטוריון חברת האחזקות וכדירקטור בחברת הביטוח, ומעורבות דירקטוריון חברת האחזקות בענייניה של חברת הביטוח. בחינה זו הצביעה על אירועים שמעידים על תפקוד לקוי של אליהו, בניגוד לחובות המוטלות עליו מכוח הוראות הדין, ובכללן הוראות הרשות".

האירוע הבעייתי הראשון שצוין על ידי ברקת נוגע ל"מטבחון" שאליהו רצה להקים בנובמבר 2018 עם שני דירקטורים חיצוניים, שמטרתו היתה לנהל בפועל את מגדל, לנוכח חוסר ניסיונו של המנכ"ל אז דורון ספיר. האירוע השני היה כוונתו של אליהו להחליף את היו"ר ניר גלעד באפריל במוטי רוזן. שני האירועים נעצרו לאחר התערבות הרשות.

משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון
משה ברקת, הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכוןצילום: אוליבייה פיטוסי

המכתב של ברקת למגדל מתיישב עם אופן התנהלותו מול חברת כלל ביטוח, וחליפת המכתבים הארוכה ביניהם. גם במקרה של כלל ביטוח הביע ברקת את סלידתו מ"גילוי העריות" התאגידי בין החברה האם, חברת אחזקות, לבין החברה הבת, חברת הביטוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker