אמיר ברמלי נעצר בחשד שהמשיך להונות משקיעים וניסה לברוח מישראל

ברמלי ממתין להכרעת הדין בגין עבירות גניבה של 340 מיליון שקל מכספי משקיעים, זיוף, מרמה, הטעיית רשות ניירות ערך ועבירות הלבנת הון ■ כעת הוא נעצר לאחר שנחשד שביצע עבירות דומות וזייף דרכונים ■ ברמלי: "אני מנהל קרב ארוך על חפותי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אמיר ברמלי
אמיר ברמליצילום: עופר וקנין

חוקרי רשות ניירות ערך עצרו את אמיר ברמלי - שממתין להכרעת הדין בגין כתבי האישום על גניבה של 340 מיליון שקל מכספי משקיעים, זיוף, מרמה, הטעיית רשות ניירות ערך ועבירות הלבנת הון. הוא נעצר בגין עבירות דומות שביצע באחרונה לכאורה. החוקרים גילו כי הוא מנסה להימלט מישראל. בעודו ממתין להכרעת הדין בתיק המתנהל נגדו בבית המשפט המחוזי, הצטייד ברמלי בדרכונים מזויפים, שיעזרו לו להימלט ממאסר.

לאחר שחוקרי רשות ניירות ערך קיבלו מידע מודיעיני על כך שברמלי מנסה להימלט מישראל, הם הגיעו לביתו כדי לקחת אותו לחקירה, אך הוא סירב לפתוח להם את הדלת. לאחר שנכנסו, מצאו מגרסה עם ניירות גרוסים בביתו והבינו שהוא ניסה למחוק את הנתונים שעל גבי הטלפון שברשותו ולהחזיר אותו להגדרות יצרן. לפי הרשות, נמצאו בביתו חומרים המלמדים על יכולות זיוף, ובהם חותמות וכסף מזויף. בנוסף, ברמלי החזיק בביתו כסף זר בסכום של עשרות אלפי שקלים.

חוקרי רשות ניירות ערך נדהמו לגלות כי ברמלי ניצל את תנאי השחרור שלו כדי להונות ולגנוב את כספם של משקיעים נוספים לכאורה, באופן דומה לזה שביצע בעוקץ שבגינו הואשם. החוקרים טוענים כעת שהעבירות החדשות בוצעו בשיתוף פעולה עם קרובי משפחתו, ובראשם גיסו של ברמלי - רועי הורביץ - וגורמים נוספים המקורבים אליו. החוקרים סבורים כי ברמלי יכול לתאם עמם עדויות, לפעול להעלמת חומרים ולשבש הליכי משפט.

המדינה דרשה לשנות את תנאי שחרורו של ברמלי ולעצור אותו עד תום ההליכים בגין "המסוכנות הקיצונים העולה ממעשיו, ששוב ושוב מנצל את שחרוריו כדי להונות משקיעים ולגנות את כספם, גם בשל החשש הקונקרטי כי ינהג כפי שנהג בעבר בניסיון לשבש מהלכי משפט", כתב לבית המשפט יוני לבני, סגן בכיר במחלקת ניירות ערך בפרקליטות מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה. השופט החליט כי ברמלי יישאר במעצר עד 6 באוגוסט. 

"ברמלי וגיסו ניסו לגייס מהמשקיעים, ללא תשקיף, סכומי כסף המסתכמים במילוני שקלים. הגיוס התבצע תוך הטעייתם והצגת מצגי שווא - לרבות גיוס כספים עבור אפיקי השקעה שקריים והצגת בטחונות מזויפים למשקיעים, תוך גניבת כספי המשקיעים שבפועל אינם מועברים לטובת ההשקעה המובטחת והעברת הכספים באמצעות חשבונות קש שאינם רשומים על שם ברמלי או שייכים לו".

בדיון המעצר ברמלי: "אני מנהל קרב ארוך על חפותי ויש לי מערכה קשה עם הרשות לניירות ערך. נשמעו פה דברים לא מדויקים, אני כאן, אני לא בורח. הייתי במאות דיונים, יש לי אישה וילדים. בשנים האחרונות אני עסוק בדיונים. אני עוסק ביזמות, היתה לי חברה עם פעילות עסקים ואנחנו מנהלים את הקרב המשפטי הזה, שהוא ארוך, אבל אני כאן ומתייצב. אבל הדברים מעט יוצאים מפרופורציה גם בתיק הקודם. אני מתחייב כאן ואומר - אני כאן ומתמודד עם כל הטענות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום