הקורונה הקפיצה ב-82% את ההכנסות של פייבר

ברבעון השני של 2020 עברה החברה לראשונה לרווחיות תפעולית של 3.1 מיליון דולר, ושברה שיא במספר הקונים – 2.8 מיליון ■ פייבר היא זירת מסחר המחברת בין פרילנסרים ללקוחות בעולם

ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הנהלת פייבר פותחת את המסחר בוול סטריטצילום: Fiverr
ג'ניה וולינסקי

לאחר שהמניה של פייבר שברה שיא ונסחרה ב-104 דולר - זינוק של 450% מתחילת השנה - הדו"חות הכספיים של החברה מראים כי היה ממש בציפיות המשקיעים. הכנסות החברה, שקיבלה רוח גבית מהגאות בעולם הדיגיטלי, זינקו בזכות הקורונה ברבעון השני של 2020 ב-82%, לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, והסתכמו ב-47.1 מיליון דולר - כך עולה מהדו"חות הכספיים שפורסמו היום (רביעי).

החברה הצליחה לראשונה גם להגיע לרווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 3.1 מיליון דולר, בעוד ברבעון המקביל ב-2019 ההפסד התפעולי התזרימי היה 4.9 מיליון דולר. במכתב למשקיעים כתבו אנשי החברה כי המעבר לרווחיות תפעולית התרחש רבעונים רבים לפני המצופה.

זירת המסחר האינטרנטית של פייבר מחברת בין פרילנסרים, המבצעים עבודות דיגיטליות כמו עיצוב, כתיבה ופיתוח תוכנה, לבין לקוחות ברחבי העולם, בעיקר עסקים קטנים ובינוניים. המוכרים מציגים בפלטפורמה תיק עבודות, מקבלים דרכה הזמנות ומתקשרים ומתחשבנים עם לקוחותיהם. כבר עם תחילת משבר הקורונה, נהנתה פייבר מעלייה במספר המשתמשים. מספר הקונים הפעילים בפלטפורמה הגיע בסוף יוני ל-2.8 מיליון - גידול של 28% ביחס לרבעון המקביל בשנה שעברה.

לשנה כולה פייבר צופה כי הכנסותיה יסתכמו ב-179.5-177.5 מיליון דולר, וכי הרווחיות התפעולית תישמר ותהיה 6.5-4.5 מיליון דולר. מדובר בתחזית אופטימית עוד יותר מזו שפירסמו בפייבר עם הדו"חות לרבעון הראשון של השנה, שכבר בהם השתקפה עלייה של 44% בהכנסות החברה. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker