תשובה מוכר את אלעד קנדה בחצי מיליארד דולר קנדי

הרוכשים הם קבוצת משקיעים שכוללת את יענקי זאקס, נתנאל דיטשר ומשפחת דרייזין ■ השלמת העסקה כפופה להסכמות של בעלי האג"ח בישראל של אלעד קנדה – שהחברה חייבת להם כ-800 מיליון שקל; ושל אלעד גרופ – שהחברה חייבת להם כ-600 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: גדעון לוין

יצחק תשובה ממשיך במסע מימושים של נכסים פרטיים כדי לפרוע את חובותיו האישיים לבנקים בראשות הפועלים, בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל. היום (רביעי) הודיעה אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של תשובה בצפון אמריקה, כי חתמה על הסכם למכירת מרבית הנכסים של החברה הבת, אלעד קנדה, תמורת 508 מיליון דולר קנדי.

הרוכשים הם קבוצת משקיעים שכוללת את יענקי זאקס, נתנאל דיטשר ומשפחת דרייזין, השולטת בחברה המשפחתית הפרטית רסטר מנג'מנט. העסקה הנוכחית אינה כוללת את האחזקות של אלעד קנדה בכמה קרקעות בארה"ב, בשווי של 275 מיליון דולר קנדי.

על פי תנאי ההסכם בין הצדדים, תשלם רסטר מנג'מנט 342 מיליון דולר קנדי (260 מיליון דולר ארה"ב). כמו כן, אלעד גרופ תהיה זכאית לקבל 165 מיליון דולר קנדי נוספים במהלך השנתיים־שלוש הקרובות, עם הבשלת כמה פרויקטים של מגורים ונדל"ן מניב של אלעד קנדה.

רסטר מנג'מנט מחזיקה, מפתחת ומנהלת נדל"ן למשרדים ומגורים בעיקר באזור מונטריאול וסביבותיה. את רסטר מנג'מנט מייצגת בישראל ויקטורי קונסלטינג, בבעלותם של גל עמית ורפי ליפא.

הצדדים אמורים לחתום על הסכם מחייב עד אמצע אוגוסט ואם העסקה תושלם זה צפוי לקרות בסוף ספטמבר או תחילת אוקטובר 2020. מטעם אלעד גרופ מובילים את העסקה רפי לזר, מנכ"ל אלעד קנדה, שצפוי יחד עם הנהלת החברה להישאר בתפקידו בשלוש השנים הקרובות לפחות – וכן בועז שניצר, מנכ"ל קבוצת תשובה ויו"ר אלעד קנדה.

המתווה שונה מזה שלפיו דיווחה אלעד קנדה לפני כחודש. אז דובר על מכירה של 37% מאלעד קנדה לגופים גדולים כמו פלאזה פרטנרס הקנדית וארגנט ונצ'רס מארה"ב. השלמת העסקה כפופה גם להסכמות של בעלי אג"ח בישראל של אלעד קנדה שהחברה חייבת להם כ-800 מיליון שקל; ושל אלעד גרופ החייבת להם כ-600 מיליון שקל.

מימוש זה מצטרף למימושים נוספים שתשובה מבצע בנדל"ן הפרטי שלו בישראל: מכירת אלעד ישראל מגורים לקרן JTLV2 של עמיר בירם, תמורת 198 מיליון שקל וכן מכירת שני מגרשים בפרויקט מגורים בבלי בצפון תל אביב לקבוצת חג'ג' ודמרי, תמורת 380 מיליון שקל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker