ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

חברות הביטוח מנסות להתמודד עם נגיף קורונה והסיכונים החדשים שהוא מציב בפניהן גם בתחום ביטוחי הנסיעות לחו"ל. בהקשר זה מציבה הקורונה אתגר עבור חברות הביטוח, שיידרשו לשאת בעלויות גבוהות יותר אם המבוטח מתגלה כחולה קורונה בחו"ל או בשל הוצאות שהייה נוספות אם אדם מתגלה כחולה ולא עולה על הטיסה בחזרה לישראל.

באחרונה אישרה רשות שוק ההון לחלק מהחברות את התעריפים החדשים שהגישו, שכוללים כיסויים לתקופת הקורונה. ברשות שוק ההון אישרו את התעריפים לאחר שווידאו כי הם מספקים כיסוי לעלויות הנוספות שהמבוטחים יידרשו לשאת בהם במקרה של אשפוז או בידוד אם יחלו בקורונה.

גדעון סער, ליכוד
ח"כ גדעון סערצילום: אוהד צויגנברג

כפי שמסתמן כעת מהתעריפים שאושרו, בשלב זה יתקשו בני ה-60 ומעלה למצוא חברת ביטוח שתבטח אותם בביטוח נסיעות לחו"ל. הסיבה לכך היא הסיכון הגדול יותר בגילים אלה להסתבכויות של מחלת הקורונה, מה שיגרור את חברות הביטוח להוצאות כספיות גדולות. על רקע העניין, פנה היום (ג') ח"כ גדעון סער לממונה על שוק ההון, משה ברקת, בבקשה לבחון את הנושא באופן מיידי ולמנוע אפליה בפוליסות. "משבר הקורונה לא צריך להביא להחרגות קיצוניות שכאלה הפוגעות ומפלות אזרחים על רקע גילם" כתב בפנייתו.

מרשות שוק ההון נמסר בתגובה: "רשות שוק ההון לא תאפשר אפליה פסולה ובוחנת מול חברות הביטוח את ההתאמות שהן רוצות לבצע בביטוחי נסיעות לחו"ל עקב השלכות הקורונה, תוך דגש על שמירת זכויות המבוטחים. הרשות עושה מאמצים לאפשר ביטוח לציבור הרחב בכל הגילאים ולכל המדינות, בכפוף לקשיים אובייקטיביים כגון זמינות ביטוחי משנה, קיומם של סיכונים בלתי ניתנים לכימות או זיהוי ועוד. הרשות בוחנת במסגרת זו גם את הנעשה במדינות שונות בעולם, אשר נתקלות באותם אתגרים בתחום ביטוחי הנסיעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker