אל על: אלי רוזנברג קיבל היתר שליטה מרשות החברות

ההמלצה התקבלה לאחר שהרשות עיינה בהמלצות של גורמי המדינה - שב"כ, משטרה, משרד הביטחון, משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית. רוזנברג הציע לדירקטוריון אל על להזרים 75 מיליון דולר תמורת הקצאה של 44.99% ממניות החברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי רוזנברג
אלי רוזנברגצילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ

יעקב קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות שלח היום לרו"ח (תא"ל) ראם עמינח מייל ובו היתר השליטה לאלי רוזנברג, הרוכש המיועד של חברת אל על קוינט מציין במייל לעמינח (נציגו של אלי רוזנברג) שרשות החברות הממשלתיות החליטה להמליץ להסכים שרוזנברג יחזיק בשיעור של מעל 40% ממניות אל על, מה שיקנה לו את השליטה בחברה.

ההמלצה התקבלה לאחר שהרשות עיינה בהמלצות של גורמי המדינה: שב"כ, משטרה, משרד הביטחון, משרד התחבורה ורשות התעופה האזרחית. הרשות מציינת שמתן ההמלצה מותנה באישור שיתקבל לשביעות רצונה של מעמדו של רוזנברג כתושב ישראל או כאזרח ישראל, וכן את מעמדו כבעל שליטה יחיד בחברה וככל שיידרש גם קבלת עמדת דירקטוריון אל על.

מניית אל אל

קוינט מציין במכתבו שאישורה של רשות החברות הממשלתיות אין בו כדי לכבול או לגרוע משיקול דעתם של השרים שמחזיקים במניה המיוחדת באל על: שר הביטחון בני גנץ, שרת התחבורה מירי רגב, שר האוצר ישראל כ"ץ, ודוד אמסלם שממונה על רשות החברות הממשלתיות.

רוזנברג הציע ב-20 ביולי לדירקטוריון אל על להזרים 75 מיליון דולר תמורת הקצאה של 44.99% ממניותיה של אל על. דירקטוריון אל על ביקש באמצעות עורך הדין אביגדור קלגסבלד הבהרות לגבי מעמדו של רוזנברג והאם הוא המשקיע האמיתי, והתנה את קיומה של פגישה בין הצדדים בהבהרת נקודות אלה. ואולם נראה שבעקבות מתן היתר השליטה על ידי רשות החברות הממשלתיות הוא יתקשה לדחות את הפנייה של רוזנברג.

מטעמו של אלי רוזנברג נמסר: "אני מודה לרשות החברות על הבדיקה המקצועית והמעמיקה. ועכשיו הגיע רגע האמת - ההצעה שלי היא הדרך היחידה לשקם את אל על ולהצעידה למקום הראוי לה. נשמח שיו"ר דירקטוריון אל על יזמן אותי לפגישה על מנת לסכם את הקצאת המניות כנגד הזרמת 260 מליון שקל (75 מיליון דולר) לטובת החברה ועם ישראל המשווע לכך שחברת התעופה הלאומית תהיה חזקה ויציבה|.

ראם עמינח צילום: קובי קנטור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker