מנכ"ל נייס לנתניהו: אשר כניסה של זרים עובדי היי-טק כמו לתלמידי ישיבות

מנכ"ל חברת ההיי-טק נייס, ברק עילם, קרא להתייחס לעובדי היי-טק שאינם ישראלים כפי שהתייחסה הממשלה ל-17 אלף תלמידי ישיבות שכניסתם לישראל אושרה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל נייס, ברק עילם
מנכ"ל נייס, ברק עילםצילום: עופר וקנין

ברק עילם, מנכ"ל חברת נייס, העלה אמש פוסט לפייסבוק שבו כתב שהחברה פנתה במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להחלטתו לאשר כניסה של 17 אלף תלמידים שאינם אזרחי ישראל עקב החשיבות העליונה שהוא רואה במפעל זה. עילם קרא להפעיל את אותו השיקול כלפי עובדי היי-טק שאינם ישראלים.

עילם התייחס להחלטה לאפשר ל-17 אלף תלמידי ישיבות שאינם אזרחי ישראל ומגיעים מדי שנה לישראל כדי לחגוג את ראש השנה יחד עם האדמו"רים שלהם. על פי הנחיות רשות התעופה האזרחית ומשרד הבריאות, נאסרה כניסתם לישראל של מי שאינו תושב המדינה עד לספטמבר 2020. הנחיות אלו הביאו ללחץ כבד שהופעל על נתניהו מצד ראשי המפלגות החרדיות, שבסופו החליט משרד הבריאות בשבוע שעבר לאפשר את חזרתם ארצה של תלמידים במוסדות השונים.

האישור מתייחס לסטודנטים זרים במוסדות אקדמיים, תלמידי ישיבות, תלמידי מסע, תלמידות אולפנה, תלמידות סמינריונים, תלמידי נעל"ה, תלמידי בתי ספר תיכוניים ותלמידי מכינות. אושר בידוד בקפסולות של עד שישה מבודדים, וכן תתקיים בדיקת קורונה במהלך הבידוד.

עילם כתב בפוסט בצורה סרקסטית: "אנו בטוחים שראש הממשלה ירחיב החלטה זו עוד השבוע, לאשר כניסה של מנהלות ומנהלים שאינם אזרחי ישראל אך עובדים בחברות היי-טק ישראליות עקב החשיבות העליונה של ההיי-טק לישראל".

אין זו הפעם הראשונה שעילם מותח ביקורת חריפה על הכפייה הדתית וההקצנה החרדית לשיטתו. בתחילת 2020 כתב עילם בעקבות ראיון של רפי פרץ, אז שר החינוך, ובו התבטא בנושא זכויות להט"בים: "אני רוצה להציג לכם את רפי פרץ, שר החינוך הישראלי שמונה על ידי ראש הממשלה. מר פרץ הוא גזען גאה ופעיל נגד זכויות להט"בים, זכויות נשים ושוויון. אנחנו עובדים סביב השעון להמיר ולתקן את מר פרץ ולהפוך אותו לאדם נורמטיבי. כל מי שמוכן לסייע בפיתוח מוזמן להתקשר אלי".

ביוני 2018 הורה עילם להפסיק את טיסות עובדי החברה ומנהליה במטוסי אל על עד שהחברה תחדל ממדיניות ההפרדה המגדרית במטוסיה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום