גב ים גייסה 900 מיליון שקל נוספים מהמוסדיים

את הרבעון השני של 2020 סגרה החברה עם חוב פיננסי ברוטו בהיקף של כ-5 מיליארד שקל, כשבקופתה 1.575 מיליארד שקל מזומן ■ החברה החליטה לגייס יותר מפי שניים מהתכנון המקורי, לאחר שנהנתה מביקושים בהיקף של 1.15 מיליארד שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
פארק גב-ים נגב בבאר שבע
פארק גב-ים נגב בבאר שבע (אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה)צילום: אליהו הרשקוביץ

קרבות השליטה בחברת הנדל"ן גב ים לא מפריעים להנהלה להמשיך לגייס חוב מהמוסדיים. 

באחרונה החל להתפתח קרב על השליטה בין אדוארדו אלשטיין, המחזיק בשליטה דרך 30% מהמניות שמחזיקה נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי, לבין אהרון פרנקל, שרכש 8.5%. אתמול סגרה גב ים גיוס חוב בהיקף 900 מיליון שקל, בהמשך לדו"חות הטובים של הרבעון השני, שבהם הציגה החברה המשך צמיחה בכל הפרמטרים התפעוליים. הגיוס התבצע באמצעות הרחבת הסדרות הנסחרות של החברה ח' ו-ט', שזכו לדירוג AA ממעלות S&P ול-Aa2 מידרוג בדירוג.

את הרבעון השני של השנה סגרה גב ים בחוב פיננסי ברוטו של 5.044 מיליארד שקל, ובקופתה נותרו מזומנים בסך 1.575 מיליארד שקל. עוד בטרם הגיוס דיווחה החברה שב-2021, ב-2022 וב-2023 היא תידרש לשלם תשלומי ריבית בקרן בהיקף של 617 מיליון שקל, 534 מיליון שקל ו-534 מיליון שקל, בהתאמה.

גב ים החליטה לגייס יותר מפי שניים מהתכנון המקורי (400 מיליון שקל), לאחר שנהנתה מביקושים ערים בהיקף של 1.15 מיליארד שקל במכרז המוסדי. מתוך סכום זה, כ-550 מיליון שקל גויסו באמצעות הרחבת סדרה ח' השקלית, בעלת מח"מ של כשמונה שנים, בריבית שנתית של 2.23%. כ-350 מיליון שקל נוספים גויסו באמצעות הרחבת סדרה ט' צמודת המדד, בעלת מח"מ של כחמש שנים וריבית של 1.03%.

אין זה הגיוס הראשון של גב ים ב-2020. בפברואר האחרון גייסה החברה 777 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרה ט' בבורסה. עבור החברה היה זה מהלך תקדימי, שכן היא הצליחה לגייס חוב צמוד מדד במחיר המשקף ריבית שלילית של 0.01%.

גם חברת הבת מת"ם נעזרה בבורסה בשביל להצטייד במזומנים.ובאמצעות גיוס חוב ברצף המוסדיים גייסה 250 מיליון שקל ביולי האחרון לסדרת אג"ח א' בדירוג Aa2 ממדירוג עם מח"מ של 4.7 שנים שנושא ריבית שקלית אפקטיבית של 1.98%.

אבי יעקובוביץ, מנכ"ל גב ים, מסר בהודעה לעיתונות: "הביקושים הגבוהים בשלוש ההנפקות האמורות והצלחתן, מהוות הבעת אמון של שוק ההון בחברה, באיכות נכסיה ובאסטרטגיה העסקית שלה, אשר מביאה לצמיחה, לאיתנות פיננסית וליציבות לאורך שנים. ביקושי היתר שנרשמו מספקים לחברה רוח גבית להמשך פעילות הייזום האינטנסיבית.

"חשוב לציין, כי 100% מנכסי החברה אינם משועבדים, יתרון שמגדיל משמעותית את הגמישות הפיננסית של החברה. כמו כן, החברה שומרת על שיעור מינוף נמוך של כ-50%. החברה מובילה מהלכי ייזום בהיקף של כ-290 אלף מ"ר, הכוללים שמונה פרויקטים, בהשקעה כוללת של כ-1.7 מיליארד שקל (חלק החברה), אשר יעמידו את מצבת הנכסים של החברה על יותר מ-1.2 מיליון מ"ר והכנסות שנתיות של כ-700 מיליון שקל, לאחר השלמה ואכלוס מלא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker