קרן פימי רכשה 37.5% מחברת רימוני תמורת 150 מיליון שקל - המניה מזנקת ב-30%

הקרן תשלם פרמיה של 19% על מחיר המניה בבורסה ותחזיק בשליטה שווה ומשותפת עם משפחת רימוני ■ החברה עוסקת בתכנון וייצור של תבניות להזרקה מפלסטיק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פימי, ישי דוידיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון

קרן פימי, שנשלטת ומנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה ממשפחת רימוני מחצית ממניות גרעין השליטה בחברת רימוני תמורת 150 מיליון שקל. בעקבות העסקה יחזיקו גדי, רפאל ודני רימוני ב-37.5% ממניות החברה וקרן פימי תחזיק בשיעור זהה. שני הצדדים חתמו על הסכם לשליטה משותפת.

העסקה בוצעה במחיר של 47.6 שקל למניה - מחיר המשקף פרמיה של 19% על מחיר המניה בבורסה ושווי חברה של 400 מיליון שקל לרימוני. מניית רימוני מזנקת במסחר בתל אביב ב-30%. ווליו בייס מיזוגים ורכישות שימשה בנקאי ההשקעות בעסקה.

מניית רימוני

מחיר העסקה יותאם לדיווידנד שיחולק מיום החתימה על העסקה ועד למועד השלמתה ובתנאי שהדיווידנד יהיה גדול מ-15 מיליון שקל. פימי התחייבה גם לשלם למשפחת רימוני תמורה נוספת מתוך הדיווידנד שהחברה תחלק לאחר מכירת שטח של 4.5 דונם באזור התעשייה מודיעין מכבים רעות, שאינו משרת את פעילות החברה. כחלק מההסכם, התחייב דני רימוני, מנכ"ל החברה הנוכחי, להמשיך בתפקידו בחמש השנים הקרובות לפחות, כל עוד תנאי העסקתו לא ייפגעו.

רימוני עוסקת בשני תחומי פעילות: תחום התבניות ותחום הפלסטיק. תחת תחומי פעילות אלה עוסקת הקבוצה בתכנון, עיצוב, פיתוח, ייצור והרכבת מגוון רחב של רכיבי פלסטיק מדויקים בטכניקה של הזרקה תרמו-פלסטית, ובייצור תבניות להזרקת מוצרים מפלסטיק - שמיועדים לשוק הרכב, הרפואה והמזון. הקבוצה מספקת ללקוחותיה פתרון כולל: עיצוב ואסטרטגיית מוצר, שירותי פיתוח, הנדסה ותכנון מוצרים ורכיבי פלסטיק, אספקת דגמים, תבניות וייצור מוצרים מפלסטיק והרכבת מכלולים משולבים כרטיסים אלקטרוניים, מתכת ורכיבים משלימים.

רימוני הרוויחה 32.6 מיליון שקל במחזור של 162 מיליון שקל ורשמה רווח תפעולי של 34.5 מיליון שקל ב-12 החודשים שהסתיימו במארס. פעילותה השוטפת של רימוני יצרה עודף של 46.6 מיליון שקל בתזרים המזומנים בחודשים אלה. ההון העצמי של החברה הוא 175 מיליון שקל, שמממן 83% מנכסיה. לחברה אין כל חובות לטווח קצר או ארוך וסך המוניטין והנכסים הלא-מוחשיים המזוהים מהונה העצמי הוא 10.6%. לחברה יש יתרת עודפים ראויים לחלוקה כדיווידנד של 132 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker