משרד שיף הזנפרץ יכריע במחלוקת בין ההסתדרות לטייסי אל על

משרד רואי החשבון יקיים פגישות עם נציגי ועד טייסי אל על וההסתדרות כדי להכריע במחלוקת הנוגעת לקיצוצי השכר של טייסי החברה - לפי ההסכם שנחתם בין ההסתדרות להנהלה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיסת חילוץ של אל על. למצולמים אין קשר לכתבה
טיסת חילוץ של אל על. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דוברות אל על

משרד רואי החשבון שיף הזנפרץ יקיים היום (ראשון) ומחר פגישות עם נציגי ועד טייסי אל על וההסתדרות כדי להכריע במחלוקת ביניהם. המחלוקת נוגעת להיקף קיצוצי השכר שאליהם נדרשים טייסי החברה בהסכם שנחתם ב-15 ביולי בין ההסתדרות - שנטלה את זכות הייצוג מוועד הטייסים - להנהלת החברה.

ההסתדרות טוענת שגובה קיצוצי השכר הגלום בהסכם הוא 105 מיליון דולר לשנה, בעוד טייסי החברה טוענים כי גובה קיצוצי השכר מגיע ל-140 מיליון דולר לשנה. על פי ההסכם, יקוצץ שכר הבסיס של הטייסים ב-29% לתקופת ההלוואה שתקבל אל על. בנוסף, יקוצצו תשלומי האש"ל ב-39%, והטייסים יוותרו על זכותם למושבי מנוחה במחלקת העסקים של מטוסי הדרימליינר בתקופת ההלוואה. ההסכם כולל גם פיטורי 71 טייסים, ואי איוש של משרות של 40 טייסים שיפרשו.  

בתוך כך קבע דורי ספיבק, שופט בית הדין האזורי לעבודה, דיון נוסף בבקשת ועד הטייסים לביטול ההסכם ליום חמישי הקרוב. השופט ביקש מאל על ומההסתדרות למסור את תגובתן לטענות הסף של ועד הטייסים עד מחר ב-12:00 בצהריים. ספיבק ניסה להביא להבנות בין הצדדים, שיאפשרו פתיחת מו"מ מהיר לפשרה, אולם ניסיונותיו לא עלו יפה. זאת, למרות מה שהגדיר כ"אינטרס ברור של הצדדים להימנע מהכרעה שיפוטית ולהגיע להבנות במהירות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום