לקראת פרסום הדו"חות: פייבר זינקה ב-400% מתחילת השנה

יונתן קולבר מחזיק מניות פייבר בשווי של 1.3 מיליארד שקל ■ מרוויחים נוספים הם קרן הגידור ION, שמחזיקה במניות בשווי 340 מיליון שקל; וחברות הביטוח מנורה מבטחים ומגדל עם שווי החזקות של 200 ו-185 מיליון שקל כל אחת

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכה קאופמן
מיכה קאופמןצילום: עומר הכהן

אחרי שזינקה על רקע משבר הקורונה, מניית פייבר ממשיכה במגמת העלייה בוול סטריט - ומשלימה קפיצה של 400% מתחילת השנה. זאת, בציפייה לדו"ח הכספי לרבעון השני שצפוי להתפרסם השבוע.

בין המרוויחים הגדולים נמצא יונתן קולבר, שמחזיק ב-11.7% ממניות החברה - ושוויין הוא כ-1.3 מיליארד שקל. קולבר כיהן בתפקידי יו"ר, מנכ"ל ודירקטור ביותר מ-60 חברות ציבוריות ופרטיות בישראל, ארה"ב וקנדה. מאז 2019 הוא יו"ר חברת הקנאביס פנאקסיה ישראל.

מרוויחות נוספות מהזינוק של פייבר הן קרן הגידור ION, שמחזיקה ב-3% מהחברה ומניותיה שוות כעת 340 מיליון שקל; וחברות הביטוח מנורה מבטחים ומגדל, עם 1.8% ו-1.7% מהמניות, ששוויין הוא כ-200 מיליון שקל ו-185 מיליון שקל בהתאמה.

מנכ"ל פייבר ואחד ממייסדיה, מיכה קאופמן, מחזיק ב-5.5% ממניותיה, ששוות כיום 600 מיליון שקל. שי ויניגר, ממייסדי החברה וממייסדי למונייד, מחזיק ב-4.8% מהחברה, בשווי של 532 מיליון שקל.

זירת המסחר האינטרנטית של פייבר מחברת בין פרילנסרים - שמבצעים עבודות דיגיטליות כמו עיצוב, כתיבה ופיתוח תוכנה - לבין לקוחות ברחבי העולם, בעיקר עסקים קטנים ובינוניים. המוכרים מציגים בפלטפורמה תיק עבודות, מקבלים דרכה הזמנות ומתקשרים ומתחשבנים עם לקוחותיהם.

החברה הונפקה בבורסת ניו יורק ביוני 2019, ומאז ההנפקה עלתה מנייתה ב-230%. חלק מהמשקיעים, בהם קולבר וקרנות כמו בסמר וקומרה קפיטל, היו מהמשקיעים בסבבי הגיוס הראשונים בטרם ההנפקה. משבר הקורונה הגביר משמעותית את פעילות הדיגיטל, ופייבר הרוויחה מכך. היא הגדילה את מספר המשתמשים שלה, מה שבא לידי ביטוי במחיר המניה.

לפי הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2020, ההפסד התפעולי התזרימי (EBITDA) של פייבר היה 2.9 מיליון דולר, לעומת 3.3 מיליון דולר ברבעון הקודם ו-5.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019. בדו"חות כבר ניכרת השפעת הקורונה על הכנסות החברה, שעלו ל-34.2 מיליון דולר - זינוק של 26% לעומת הרבעון הקודם ו-44% לעומת הרבעון המקביל. החברה גייסה באחרונה 138 מיליון דולר בתמורה למניות.   

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker