ברן מצטרפת לקרן אלומה: תשקיע 5 מיליון שקל במגדלי תקשורת תמורת 9% מהחברה

לפני כשבועיים רכשה אלומה 85% מחברת תיבר, שמחזיקה בחברות תיבר, מגדלי תקשורת ועוגנים בירוק ■ סך התמורה בעסקה הסתכמה בכ-40 מיליון שקל – לא כולל השקעה נוספת של 10 מיליון שקל בחברה עצמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי יוגבצילום: אייל טואג

קרן אלומה תשתיות וברן אפקו חתמו על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי בתחום ניהול, ייזום, תכנון, הקמה ותפעול של אתרים לתקשורת אלחוטית המושכרים לחברות הסלולר. שיתוף הפעולה נעשה במסגרת קבוצת תיבר – הכוללת את החברות תיבר, מגדלי תקשורת ועוגנים בירוק - שמפעילה אתרים לתקשורת אלחוטית המושכרים לחברות הסלולר ומחזיקה ב-65 אתרים.

ברן, שבשליטת אלכסנדר נסיס והיו"ר מאיר דור, עוסקת במתן שרותי הנדסה, ניהול פרויקטים, תשתיות לתקשורת בישראל ובחו"ל. ברן צפויה להעמיד למגדלי תקשורת שירותים הכוללים בין היתר ניהול, ייזום, תכנון, רישוי, הקמה ותחזוקה של תשתיות תקשורת ואתרים לתקשורת אלחוטית. עוד במסגרת ההסכם עתידה ברן להשקיע כ-5 מיליון שקל במגדלי תקשורת תמורת הקצאת 9% ממניות מגדלי תקשורת (תיבר בע"מ).

לפני כשבועיים הודיעה אלומה על עסקה ראשונה, במסגרתה רכשה 85% מקבוצת תיבר – כשבמוקד ההתעניינות שלה היא חברת מגדלי תקשורת. סך התמורה בעסקה הסתכמה בכ-40 מיליון שקל – לא כולל השקעה נוספת של 10 מיליון שקל בחברה עצמה, שתשמש לרכישת אתרי תקשורת והיערכות לדור 5.

מגדלי תקשורת עוסקת בתכנון, הקמה ותפעול של אתרים לתקשורת אלחוטית המושכרים לחברות הסלולר בהסכמים ארוכי טווח. החברה מחזיקה בכ-65 אתרי תקשורת המושכרים לכלל חברות הסלולר, כשבמרבית האתרים מותקן ציוד של יותר מחברת סלולר אחת. החברה פועלת במטרה להפוך לשחקן מרכזי במהלך לפריסת תשתיות רשת דור 5 בישראל, הצפויה להגדיל את מספר האנטנות לתקשורת סלולרית ביותר מ-1,000 אתרים חדשים.

אלומה, שהוקמה על ידי אורי יוגב, היא קרן השקעות בתשתיות. הקרן פועלת בימים אלה לגיוס הון של כ-200 מיליון שקל – כשכבר גייסה מחצית מהסכום. אלומה פועלת במודל של קרן ריט (קרן השקעות בנדל"ן), על בסיס רפורמה שמקדמים משרד האוצר ורשות ניירות ערך, לעידוד השקעה בפרויקטי תשתית באמצעות קרנות סחירות. הקרן פועלת כעת כקרן תשתיות פרטית, ובשלב מאוחר יותר, לאחר הנפקה ראשונית (IPO), כקרן ציבורית.

אלומה ציינה כי שיתוף הפעולה עם ברן משתלב בכוונת הקרן להעמיק את פעילותה של מגדלי תקשורת בתחום תשתיות התקשורת בישראל, הצפוי לצמוח מאוד בשנים הקרובות, בין היתר, בעקבות הטמעת רשת התקשורת הסלולרית מהדור החמישי (5G), ומגפת הקורונה, שהגבירה את הביקושים לתשתיות תקשורת מתקדמות.

מנכ"ל אלומה, ינון יוגב, התייחס בדבריו לאפשרויות החדשות שתעניק השותפות החדשה לקרן, ואמר כי "ברן תחזק את מגדלי תקשורת ותעניק לה את האיכויות והיכולת להפוך לשחקן מרכזי במהלך הלאומי לפריסת תשתיות רשת דור 5 בישראל בעתיד הקרוב, ולהגדיל את מספר האתרים לתקשורת סלולרית ביותר מ-1,000 אתרים חדשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker