גיל שרון יחזור לקבוצת בזק? מועמד לתפקיד היו"ר במקום שלמה רודב שהתפטר

גיל שרון מכהן כיום כמנכ"ל גולן טלקום שנרכשה באחרונה על ידי סלקום ■ הוא כיהן עד 2015 כמנכ"ל פלאפון, החברה הבת של בזק ■ רודב התפטר בחודש שעבר על רקע מאבקים מול בעלי השליטה החדשים, קרן סרצ'לייט

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל שרוןצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג

האם גיל שרון חוזר לקבוצת בזק, חמש שנים אחרי שעזב אותה? דירקטוריון החברה ידון בשבוע הבא במינויו של שרון ליו"ר החברה במקום שלמה רודב שהתפטר. שרון כיהן עד 2015 כמנכ"ל פלאפון, החברה הבת של בזק.

שרון מכהן כיום כמנכ"ל גולן טלקום שנרכשה באחרונה על ידי סלקום, והיה מנכ"ל פלאפון בשנים 2015-2006. לאחר מכן היה אמור להתמנות לתפקיד מנכ"ל דסק"ש, אך המינוי בוטל לאחר שחבילת התגמול בסך 71 מיליון שקל אותה הסכים לשלם בעל השליטה אדוארדו אלשטיין נתקלה בהתנגדות עזה של מחזיקי איגרות החוב ורשות ניירות ערך.

שלמה רודב התפטר מתפקידו כיו"ר בזק בחודש שעבר אחרי מעט יותר משנתיים בתפקיד. רודב פרש על רקע מאבקים מול בעלי השליטה החדשים בקבוצת בזק, קרן סרצ'לייט, סביב השליטה בדירקטוריון ועמידה בתקנות משרד התקשורת.

רודב, שכיהן כבר בקדנציה קודמת בתפקיד, מונה באפריל 2018 כאשר לבזק לא היה גרעין שליטה. תפקידו הנוכחי היה לשקם את בזק לאחר סערת חקירות המשטרה ותיק 4000. הוא המשיך בתפקיד גם לאחר כניסת המשקיעים החדשים.

בחודשים האחרונים התגלעו חילוקי דעות קשים בין רודב לבין נציגי בעל השליטה. הקרן דרשה לשנות את תקנון החברה בהתאם לדרישת משרד התקשורת סביב היתר השליטה בחברה, אלא שמנגד רודב טען כי המהלך מקפח את זכויות שאר בעלי המניות.

במאי הוביל רודב בתמיכת הדירקטורים החיצוניים התנגדות באסיפת בעלי המניות לאשר את ההצעה של קרן סר'צלייט להעביר שינוי בתקנון בזק. בעלת השליטה בבזק לא הצליחה להשיג את הרוב הדרוש להעברת החלטה המצריכה רוב רגיל. לאור הסכסוך הזה רודב התפטר מתפקידו.

רודב הוביל במשך השנתיים האחרונות כמה מהלכים אסטרטגיים בבזק, חלקם לא הבשילו עדיין. המהלך המשמעותי היה איחוד פעילויות של החברות הבנות של בזק, וזאת כצעד לחיסכון והתייעלות. בנוסף, רודב ניקה את השולחן בבזק, מחק ערך של החברות הבנות ואת נכס המס של בזק בשווי 1.2 מיליארד שקל מחברת yes לאחר שלא ניתן היה לממשו. 

במקביל, בזק בתקופת רודב ניהלה באופן שונה את המאבק בגופי הרגולציה, הסכימה ליישם רפורמות בתחום הטלפוניה וקידמה הסכמות עם המשרד בנוגע למתווה פריסת הסיבים האופטיים.

מניית בזק המשיכה להידרדר בתקופת רודב על רקע התחרותיות הגוברת בשוק התקשורת. ואולם בחודשיים האחרונים, על רקע משבר הקורונה, ובעיקר על רקע מהלכים רגולטוריים חיוביים מבחינת בזק, המניה התאוששה - אך עדיין לא חזרה לרמתה מלפני שנתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker