כלל ביטוח הסכימה לבטח את הדירקטורים של אל על; הפרמיה קפצה ב-470%

ככל הידוע, מנורה לא יכלה להמשיך לספק את הפוליסה בשל עליית הסיכון של חברות תעופה וחברת אל על בפרט ■ אל על ביקשה השבוע לחרוג ממדיניות התגמול שלה, שקבעה כי הפרמיה שתשלם החברה על ביטוח דירקטורים ונושאי משרה לא תעלה על 500 אלף דולר בשנה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוח
יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דן קינן

חברת כלל ביטוח, בניהולו של יורם נוה, תבטח את נושאי המשרה והדירקטורים של חברת אל על. הפוליסה הנוכחית של ביטוח נושאי משרד ודירקטורים היתה של חברת מנורה, שתיפקדה כסוכנת עבור מבטח בלונדון. פוליסה זו תפקע מחר.

ככל הידוע, מנורה לא יכלה להמשיך לספק את הפוליסה משום שעליית הסיכון של חברות תעופה, וחברת אל על בפרט, הביאה לכך שהיא נדרשה על ידי המבטח הראשי בלונדון לקחת על עצמה את הרובד הראשון של ההתחייבות במקרה של תביעה.

אל על תשלם פרמיה שנתית של 10 מיליון שקל (2.85 מיליון דולר), בעוד הפרמיה הנוכחית לא היתה יותר מ-500 אלף דולר לשנה. נראה שההרעה בענף התעופה העולמי ומצבה הפיננסי הקשה של אל על הביאו לקפיצה של 470% בפרמיית ביטוח הדירקטורים ונושאי המשרה בחברה. הפוליסה שתרכוש אל על מכלל ביטוח תכסה אותה על תביעות בסכום של עשרות מיליוני שקלים.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין כתב לפני שלושה ימים בפנייה למשרדי התחבורה והאוצר שאם החברה לא תשיג פתרון לביטוח נושאי משרה ודירקטורים, יש סיכוי רב שהם יסיימו את תפקידם, מצב שמשמעותו דה פקטו היא כניסה להליך חדלות פירעון והקפאת הליכים.

אל על ביקשה השבוע מבעלי המניות שלה לאשר לחברה לחרוג ממדיניות התגמול שלה ל-2022-2020, שקבעה כי הפרמיה שתשלם החברה על ביטוח דירקטורים ונושאי משרה לא תעלה על 500 אלף דולר בשנה, ושההשתתפות העצמית של החברה לכל תביעה שתוגש לא תהיה יותר מ-100 אלף דולר. הצורך באישור החריגה מהמדיניות שאושרה בנובמבר 2019 נובע מהעלייה החדה בפרמיות הביטוח בעולם כולו, בעקבות משבר הקורונה והמשבר העולמי של תעשיית התעופה, וכן בשל מצבה הספציפי של אל על.

בעקבות התפתחויות אלו, קיבלה אל על הערכה מיועצי הביטוח שלה, שלפיה יהיה קושי לקבל הצעה לביטוח דירקטורים ונושאי משרה, תמורת פרמיה שלא תעלה על 500 אלף דולר בשנה, והשתתפות עצמית שלא תעלה על 100 אלף דולר בשנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker