טבע משחררת אחיזה ביפן: בעקבות שנים של הפסדים - מוכרת את רוב הפעילות

טבע ושותפתה היפנית טקדה ימכרו 486 מוצרים גנריים וכן את המפעל בעיר טאקיאמה תמורת סכום מוערך של 100 מיליון דולר ■ זאת, כדי להתמקד במוצרים ייחודיים ולעבור לרווח לאחר שנים רבות של הפסדים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל טבע, קור שולץצילום: Amir Cohen / REUTERS
יורם גביזון

12 שנים לאחר שנכנסה בראשונה ליפן מחליטה חברת טבע על שינוי מהותי באסטרטגיה שלה במדינה. טבע ושותפתה טקדה היפנית (49%) ימכרו לחברת Nichi Iko, שהיא אחת מחברות הגנריקה הגדולות ביפן, 486 מוצרים גנריים. בעסקה כלול המפעל לייצור תרופות גנריות בעיר Takayama ביפן שמעסיק 900 עובדים.

סך העסקה לא נמסר אולם על פי הערכות המיזם המשותף של טבע וטקדה יקבל סכום של 100 מיליון דולר ויוותר על מכירות של 300 מיליון דולר לשנה (הדועכות במהירות). מכירת מרבית סל התרופות הגנריות של טבע ביפן נעשית בעקבות ההפסדים הנמשכים מפעילות זו בשנים האחרונות, וכן בשל מגמת ההרעה ברווחיותו של המיזם המשותף. זאת בעקבות רפורמת המחירים בשוק התרופות הגנריות ביפן שהביאה לירידת מחירים מתמשכת ושחקה את הרווחיות.

בטבע החליטו להתמקד בכמות מצומצמת של תרופות גנריות מורכבות לייצור וכן במוצרים ייחודיים ומוגני פטנט כמו קופקסון לטיפול בטרשת נפוצה שאושר לשיווק ביפן בספטמבר 2015 ומשווק על ידי חברת טקדה, וכן התרופה לטיפול במיגרנה Ajovy שהוגשה אתמול (ד') לרשויות לאישור שיווק ביפן.

טבע נכנסה בראשונה ליפן ב-2008 ותחת ניהולו של שלמה ינאי ביצעה שורת רכישות בסך כספי כולל של 1.3 מיליארד דולר, כשהמשמעותית ביניהן היתה רכישה חברת Taiyo ביולי 2011 תמורת 1.1 מיליארד דולר.

החברה קבעה כיעד להגיע למחזור של 1.5 מיליארד דולר לשנה ב-2015 מתוך הערכת הפוטנציאל הגלום בשוק הגנרי השני בגודלו בעולם ובמדינה של 127 מיליון תושבים, שתוחלת החיים במדינה היא 85 שנים ושיעור גבוה של גילי 65 ומעלה.

העסקה מהיום היא שינוי מהותי באסטרטגיה של טבע ביפן שחתרה מאז 2008 לגידול בייצור ובסל המוצרים מתוך הנחה שתשפר את רווחיותה תוך ניצול יתרונות לגודל בייצור, בשיווק ובלוגיסטיקה; הנחה שהתבדתה. שבע שנים לאחר הכניסה הראשונה ליפן הכירה טבע בטעויות שביצעה, בין היתר כשרכשה מפעלים שרמתם נמוכה, וחברה לחברת טקדה.

שתי החברות הקימו בספטמבר 2015 מיזם משותף במטרה לשווק את התרופות הגנריות של טבע, שנמכרו באותה תקופה ב-550 מיליון דולר לשנה, ואת מוצרי טקדה שאיבדו את ההגנה הפטנטית. טקדה העבירה למיזם המשותף מוצרים שמכירותיהם הסתכמו ב-415 מיליון דולר לשנה, אולם המיזם לא עלה יפה. טבע ביצעה הפרשה של 128 מיליון דולר ב-2019 לירידת ערך נכסיה הקבועים ביפן שרשומים נכון לסוף 2019 בערך של 177 מיליון דולר - והפרשה נוספת של 165 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020.

טבע, תחת ניהולו של קור שולץ, ממוקדת בשיפור הרווח ותזרים המזומנים ולאור רפורמת המחירים ביפן החליטה לצאת ממרבית הפעילות שלה בשוק הגנרי היפני שהניבה הפסדים בשנים האחרונות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker