מנכ"לית האוצר לאל על: הזרמת הון ע"י משקיע עולה בקנה אחד עם מתווה הסיוע

טרנר אייל הוסיפה במייל כי הזרמת הון על ידי המשקיע תופחת מהסכום שהחברה נדרשת לגייס בהנפקת מניות, וכי התחייבות המדינה לרכישת המניות שלא יימכרו לציבור עומדת בעינה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קרן טרנר מנכ"לית משרד התחבורה
קרן טרנר מנכ"לית משרד האוצרצילום: תומר אפלבאום
יורם גביזון

מנכ"לית משרד האוצר, קרן טרנר אייל, הבהירה לדירקטוריון אל על ולהנהלת החברה במייל ששלחה אחרי הצהריים (ד') כי לא תגרע ממתווה הסיוע של האוצר, וכי מהלך שכזה עולה בקנה אחד עם האמור במתווה ועם תכליתו.

המתווה, שנשלח לחברה ב-6 ביוני, כלל מתן ערבות מדינה להלוואה של 250 מיליון דולר, וגיוס 150 מיליון דולר לאל על באמצעות הנפקת מניות, כשהמדינה מתחייבת לרכוש את כל המניות שלא ירכוש הציבור.

טרנר אייל הוסיפה במייל כי הזרמת ההון על ידי המשקיע תופחת מהסכום שהחברה נדרשת לגייס בהנפקת מניות, וכי התחייבות המדינה לרכישת המניות הנותרות - בין בהנפקה לציבור ובין בהנפקה פרטית, עד לסכום של 150 מיליון דולר – עומדת בעינה.

מייל ההבהרה לחברה נשלח, לפי טרנר אייל, בהמשך לפניית החברה למשרד האוצר בבקשת סיוע, ובהמשך למכתב ששלח המנכ"ל הקודם של המשרד, שי באב"ד, לחברה ב-6 ביוני, ולמכתב של טרנר אייל עצמה לדירקטוריון - שבו הבהירה כי ערבות המדינה לא תינתן לפני השלמת ההנפקה והעברת תמורתה לקופתה של החברה.

שילוט של אל על בנתב"גצילום: AFP

בנוסף, מנכ"לית המשרד אמרה כי הודעתה נשלחה גם בשים לב להתכתבויות בין אל על לנציגי המשקיע ולמצבה של החברה, והבהירה כי אין במכתב משום הבעת עמדה כלשהי בעניין זה, כולל בחינת חלופות אחרות להזרמת הון באמצעות הנפקה פרטית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker