שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת בבילון, שמנסה למצב עצמה כחברת IT צומחת ומתכננת מיזוגים ורכישות בשנים הקרובות, סגרה גיוס בהיקף של 28 מיליון שקל באמצעות הנפקה פרטית.

בין המשקיעים ניתן למצוא את קרן נוקד, שהשקיעה בחברה 7 מיליון שקל; הפניקס - 8 מיליון שקל; קרן ספרה - 1.5 מיליון שקל; ופעיל שוק ההון המקומי ירון יעקובי, שהשקיע בבבילון 3.36 מיליון שקל, לאחר שהפך את עצמו למולטי מיליונר בעקבות ההשקעה של מילוני שקלים בודדים בחברות אוגווינד ואלקטריאון - שהפכו למניות החמות ביותר בבורסה וזינקו לאורך תקופת ההשקעה ביותר מ-1000%.

השקעתו של יעקובי בבבילון, שפועלת בתחום ה-IT המסורתי וה"משעמם", מסמנת שינוי בסגנון ההשקעה שלו, שלדברי מקורביו מתמקד בדרך כלל בחברות שמשנות סדרי עולם.

בין בעלי העניין שהשתתפו בהנפקה ניתן למצוא גם את אריק פינטו, יו"ר בבילון ולשעבר מנכ"ל בנק הפועלים, שהחליט להשקיע מיליון שקל מכיסו בחברה; מנכ"ל החברה שי אוזון, שכיהן בעבר כמנכ"ל חברת וואן, עם השקעה של 1.1 מיליון שקל; וסמנכ"ל הכספים, נעם זיו, שהשקיע 280 אלף שקל. 

ההקצאה התבצעה בדיסקאונט של 7.5% על שער הנעילה של החברה אתמול. עם חשיפת זהות המשקיעים, המנייה - שזינקה בחודש האחרון ב-43% - עולה כעת בבורסה ב-5%, מה שלוקח את שווי החברה לרמה של כ-177 מיליון שקל.

מנכ"ל בבילון אוזון, מסר לאחר ההנפקה כי מדובר ב"הבעת אמון של שוק ההון, הן באסטרטגיית הפעילות של בבילון והן בבכירי החברה המובילים את השינוי. תוספת המזומן לקופת החברה תוכל לאפשר לנו להמשיך בתהליך רכישת חברות, במטרה להגשים את החזון להקמת הדור החדש של חברות ה-IT".

מה שמובילה את שינוי האסטרטגיה בחברה, ומחזיקה בשליטה בה, היא קרן את השליטה בבילון מחזיקה קרן אלפא. השינוי יוביל את החברה לעסוק בעתיד בתחום תשתיות המחשוב, מכירת מערכות משולמות, אבטחת מידע, IOT ועוד, ליישם ולהטמיע מערכות ארגוניות, ולפתח פלטפורמות פיתוח.

עד כה רכשה בבילון שלוש חברות קטנות - ITmyWay, אורנטק ואורנביט. נכון לסוף יוני, בקופתה של החברה נותרו כ-60 מיליון שקל ומכשירים פיננסים בשווי של 31 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker