ויכוח על 50 מיליון דולר: התפוצץ המו"מ למכירת פסגות

בעוד אמטרסט רצו לתמחר את פסגות לפי שווי פעילות של 350 מיליון דולר, קרן אייפקס ומנהלת הפעילות שלה בישראל, זהבית כהן, התעקשו על שווי פעילות של 400 מיליון דולר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
זהבית כהן
זהבית כהןצילום: מוטי קמחי

המו"מ בין בית ההשקעות פסגות לקבוצת משקיעים בהובלת רון ויסברג וקרן אמטרסט התפוצץ על רקע מחלוקת הנוגעת ל-50 מיליון דולר. בעוד שבאמטרסט רצו לתמחר את פסגות לפי שווי פעילות של 350 מיליון דולר, קרן אייפקס ומנהלת הפעילות שלה בישראל, זהבית כהן, התעקשו על שווי פעילות של 400 מיליון דולר. 

כהן החלה במגעים עם ויסברג ואמטרסט למכירת פסגות באמצע יוני. אייפקס לא מצליחה למכור או להנפיק את בית ההשקעות בבורסה כבר כמה שנים. הצדדים ניהלו מגעים למכירת פסגות תמורת 400-350 מיליון דולר (1.4-1.3 מיליארד שקל) - לעומת השקעה של 2.5 מיליארד שקל של אייפקס בפסגות, ולעומת שווי של כ-3.5 מיליארד שקל שלפיו רצתה כהן למכור או להנפיק. לאחר פיצוץ העסקה, ויסברג תנסה למצוא קונים אחרים, או לחילופין אייפקס תחזור לתוכנית המקורית ותנפיק את פסגות.

בשנתיים האחרונות נכנסו לענף הפיננסיים כמה קרנות השקעה בינלאומיות אמריקאיות - בהן ורבורג פינקוס, שרכשה את השליטה בחברת כרטיסי אשראי מקס מבנק לאומי וקבוצת עזריאלי; וקרנות סנטרבברידג' וגלאטין שרכשו מקבוצת דלק את חברת הביטוח הפניקס.

בית ההשקעות פסגות ניהל בעבר 190 מיליארד שקל, אך כיום - הן בעקבות משבר הקורונה והן בעקבות תחרות בתחום הגמל מצד אלטשולר שחם - הוא מנהל נכסים בהיקף של 175 מיליארד שקל. חברת הקרנות שלו היא הפודה הגדולה ביותר מתחילת שנה - עם סכום שמסתכם ביותר מ-7.5 מיליארד שקל. בתחום הגמל, פסגות כבר אינה הגוף הגדול ביותר, והיא איבדה את הבכורה לבית ההשקעות אלטשולר שחם שמנהל כיום כבר יותר מ-120 מיליארד שקל בתחום זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker