לא רק אלטשולר שחם: "קרן זרה מעוניינת לרכוש את הלמן אלדובי"

הלמן אלדובי הודיעה לבורסה כי קרן זרה מעוניינת ברכישת החברה, במחיר גבוה מזה של אלטשולר שחם - שהציע לרכוש את מלוא מניות החברה תמורת 230 מיליון שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם מחזיק כסף מזומן
אסא ששון

חברת הלמן אלדובי שיגרה אמש (שני) בחצות הודעה לבורסה על כך שהחברה החליטה להקים ועדה בלתי תלויה, שתבחן את הצעות הרכש שהוגשו באחרונה לרכישת החברה. מהדיווח עולה כי מלבד אלטשולר שחם גמל יש חברה נוספת, קרן זרה, וככל הידוע מאנגליה, המעוניינת להציע מחיר גבוה משל אלטשולר שחם בתנאים מסוימים.

לפי הודעת החברה, "הצעה אשר התקבלה מגוף פיננסי זר לרכישת מניות החברה בשיעור של בין 51% ל-100% לפי שווי חברה שנע בין 230 מיליון שקל ל-304 מיליון שקל, ואשר ייקבע על פי נוסחה כמפורט במסמך ההצעה" - מסמך שטרם פורסם.

בנוסף, קיימת ההצעה של אלטשולר שחם, שהציע לרכוש את מלוא מניות החברה תמורת 230 מיליון שקל. אין זו הפעם הראשונה שבה שמה של קרן זרה עולה על שולחן הדיונים. הוא עלה גם בפעם הקודמת, עת חברת הביטוח הפניקס הגישה הצעה לרכישת החברה תמורת 220 מיליון שקל.

בתוך כך שלחו אתמול בעלי מניות מיעוט, בהובלת ערן מיטל המחזיק יותר מ-5% ממניות החברה, מכתב לדירקטריון. במכתב הם דרשו כי ההכרעה על הצעת הרכישה של אלטשולר שחם לא תיעשה בידי הדירקטוריון, הנגוע לטענתם בניגוד עניינים, אלא על ידי אסיפת בעלי המניות.

בעלי מניות המיעוט כתבו כי "דירקטוריון החברה יוכל לפרסם את המלצותיו בקשר לעסקה לבעלי המניות, לרבות כל מידע שהוא חושב שעל משקיע סביר לשקול בטרם תתקבל החלטה בקשר לעסקה, אולם אין שום אפשרות לדירקטוריון החברה למנוע מבעלי המניות לקבל החלטה ביחס להצעת אלטשולר שחם, דבר שעלול להיות לו השלכות חמורות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker