הממונה על התחרות אישרה לפנינסולה לרכוש את פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד

רשות התחרות: "הממונה החליטה לבצע תיקונים מסוימים בתנאי ההחלטה, כך שיתאפשר לבצע את עסקת העברת פעילות האשראי ליהלומים במקביל לתחילת ביצוע עסקת המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד, כפי שסיכמו הצדדים ביניהם"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכל הלפרין
מיכל הלפרין, הממונה על התחרותצילום: אייל טואג

הממונה על התחרות, עו"ד מיכל הלפרין, אישרה לחברת פנינסולה לרכוש את פעילות האשראי ליהלומים של בנק אגוד - וזאת בכפוף לעמידתה בדרישות התנאים שהטילה הממונה טרם ביצוע המיזוג בין בנק מזרחי לבנק איגוד. ההחלטה צפויה לאפשר את קידום המיזוג בין מזרחי לאגוד. 

מניית בנק אגוד

מרשות התחרות נמסר כי "הממונה החליטה לבצע תיקונים מסוימים בתנאי ההחלטה, כך שיתאפשר לבצע את עסקת העברת פעילות האשראי ליהלומים במקביל לתחילת ביצוע עסקת המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד, כפי שסיכמו הצדדים ביניהם. עם זאת, הרשות עמדה על כך שברכישת פעילות האשראי ליהלומים על ידי פנינסולה, יישמר עיקרון ה-Fix it first – כך שבנק מזרחי ובנק אגוד לא יוכלו להוציא לפועל את עסקת המיזוג מבלי להעביר את פעילות האשראי ליהלומים, ומבלי שפנינסולה תהיה שחקן עצמאי בתחום האשראי ליהלומים.

מניית בנק מזרחי טפחות

"עיקרון ה-Fix it first, המחייב את קיום התנאי במלואו טרם ביצוע המיזוג, יושם במספר אישורי מיזוג מותנים אשר ניתנו על ידי הממונה בשנים האחרונות. הניסיון המצטבר של הרשות מלמד כי שימוש במנגנון זה נדרש כדי להבטיח את קיום התנאי במקום בו מוטלת חובת מכירה על הצדדים למיזוג.

מניית פנינסולה

"הממונה על התחרות ציינה: כניסתו של גורם חוץ בנקאי כנותן אשראי המתחרה ראש בראש עם הבנקים היא בשורה לתחרות בתחום הבנקאות ומראה על התפתחות חיובית בשוק. אישורה של פנינסולה כרוכשת נעשה לאחר שהרשות השתכנעה שיש בידה של פנינסולה להעמיד תחרות לבנקים בתחום האשראי ליהלומנים באופן שיתקן את הנזק התחרותי שנוצר כתוצאה מהמיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker