עובדי דלק ישראל מאיימים בשביתה: "מרגישים שמפרקים לנו את החברה"

ההסתדרות הודיעה כי עובדי דלק ישראל יפתחו בשביתה אם לא ישותפו בפרטי הרכישה המסתמנת של החברה ■ קבוצת דלק במגעים למכירת החברה לקבוצה בראשות רמי לוי ולהב או לקבוצה ברשות סופרגז ב-950-850 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת דלק מנטה
תחנת דלק מנטהצילום: מוטי פישביין

עובדי דלק ישראל, החברה הבת (100%) של קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, מאיימים בפתיחה בשביתה – על רקע המגעים למכירת החברה לקבוצה בראשות רמי לוי וחברת הנדל"ן להב או לקבוצה בראשות סופרגז. 

הסתדרות העובדים הלאומית, המייצגת את 2,000 העובדים בדלק ישראל, דורשת הבהרות ביחס למכירה "למען עתיד העובדים". בהודעה שפירסמה ההסתדרות נכתב כי "לא יכול להיווצר מצב שישנה התקדמות במגעים לרכישה והעובדים נותרים מחוץ לתמונה".

יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: דודו בכר

תשובה מקדם בימים אלה את מכירת דלק ישראל, בתמורה מוערכת של 950-850 מיליון שקל. דלק ישראל כבר חתמה על שני הסכמים למכירת נכסי פי גלילות ליחיאל אבו, ומכירת תחנות כוח בשורק ובאשקלון לג'נרישיין קפיטל ורפק אנרגיה. כעת היא מקדמת עסקה למכירת החברה עצמה, עם הפעילות האחרונה שנותרה לה - 238 תחנות תדלוק (מתוכן 179 בהפעלה עצמית), ו-195 חנויות נוחות תחת המותג מנטה (מתוכן 161 בהפעלה עצמית והיתר בזכיינות). דלק מבקשת להשלים את המכירה עד ספטמבר.

"העובדים נדהמו לגלות כי מתקיים משא ומתן לרכישה על ידי איש העסקים רמי לוי ושותפים נוספים. מצב זה שבו העובדים אינם נלקחים בחשבון אינו מתקבל על הדעת כלל והתנהלות זו פסולה לחלוטין. עתיד החברה ועתיד העובדים מוטל בספק גדול ואי הוודאות פוגעת בעובדים", נכתב בהודעת ההסתדרות, שהודיעה על סכסוך עבודה בדלק ישראל עוד באפריל.

קבוצת דלק

ההסתדרות הודיעה כי אם לא ישותפו העובדים בהליך הרכישה ויזכו לשקיפות המלאה, לא יהססו כלל העובדים לפתוח בשביתה בסכסוך העבודה שכבר פתוח בין הצדדים. "ההסתדרות הלאומית קוראת ליצחק תשובה ולהנהלת החברה להתעשת, ואם רוצה הוא בטובתה של החברה, יתכבד ויפעל כמו יתר החברות בישראל הנמכרות כאשר העובדים שותפים מלאים לתהליך".

ששי שדה, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות הלאומית: "ההתנהלות לא ראויה ואסור שתימשך. הליך המכירה עלול להכניס את החברה לסחרור, דבר שיפגע בוודאות בעתיד החברה ובביטחונם התעסוקתי של אלפי העובדים בדלק ישראל. לא נאפשר להמשיך בהתעלמות כלפי העובדים ובמיוחד בתקופה חסרת ודאות שבה נתון המשק בישראל".

פרד קרקוביץ, יו"ר ועד מטה דלק ישראל: "אנחנו מרגישים שמפרקים לנו את החברה. תפקידנו, במיוחד במצב זה, לדאוג לזכויות העובדים ולא נאפשר מהלכים שמשמעותם פגיעה בעובדים במיוחד בתקופה רגישה זו. לשם כך נשתמש בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker