אחרי יותר משנתיים של סכסוך עבודה: נחתם הסכם קיבוצי בבורסה בתל אביב

לפי ההסכם, לעובדים יינתן מענק שנתי עבור 2019-2017, בגובה של משכורת אחת לכל שנה - ויוסדר הליך איוש משמרות מפעילי המחשב

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביבצילום: ניר קידר
שלי אפלברג

הסכם קיבוצי שעליו חתם היום (א') מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב, איתי בן זאב, עם ועד עובדי הבורסה וההסתדרות, הביא לסיומו את סכסוך העבודה בבורסה שנמשך יותר משנתיים.

על פי ההסכם, לעובדי הבורסה יינתן מענק שנתי עבור 2019-2017 בגובה של משכורת אחת לכל שנה. המענקים עבור 2017 ו-2018 ישולמו באופן אחיד ולא דיפרנציאלי. בנוסף, ההסכם מסדיר את הליך איוש משמרות מפעילי המחשב בשעות הלילה והבוקר, וכן את איוש תורנויות הערב.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, אמר: "הדרך לחתימה על הסכם זה היתה רצופת מהמורות, אך אני שמח ומודה לכל השותפים במשא ומתן על כך שהשכילו להגיע להסכם מכבד וראוי. אנו נמצאים בתקופה שבה על כולנו להירתם להבראת הכלכלה הישראלית, תוך הגנה על העובדים".

יו"ר ההסתדרות במרחב תל אביב-יפו, גרשון גלמן, אמר: "הרבה גורמים בחשו בסכסוך הארוך והמיותר שארך יותר משנתיים, כולל יועצים למיניהם. אך רק משא ומתן ישיר, מקצועי וענייני בין הנהלת הבורסה, ועד העובדים וההסתדרות, הביא לחתימתו של הסכם זה. קיימת הבנה ביני לבין מנכ"ל הבורסה להתחיל במשא ומתן על הסכם קיבוצי לעשור קדימה, עם רשת ביטחון לעובדי הבורסה".

יו"ר ועד עובדי הבורסה, לארי שיפמן, מסר: "כידוע לכולם, סביב הסכסוך היו בין הצדדים מחלוקות רבות והן הגיעו לפתרונן. אנחנו מאמינים כי הדרך היחידה לפתור מחלוקות היא באמצעות שיח כן, פתוח ומכבד, ואכן בסופו של דבר בדרך הזאת נפתרו הדברים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker