פתאל גייסה כ-100 מיליון שקל בהנפקת זכויות; דוד פתאל הזרים 57 מיליון שקל

הגיוס נערך כחלק ממתווה התיקון לשטר הנאמנות, שעליו סיכמה פתאל באחרונה עם מחזיקי האג"ח ■ בהנפקה השתתפו 99% מבעלי המניות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
סוויטה במלון הרודס ויטאליס באילת
סוויטה במלון הרודס ויטאליס אילת של פתאל צילום: איה בן עזרי

רשת המלונות פתאל השלימה מהלך של הנפקת זכויות, שבמסגרתו גייסה כ-99 מיליון שקל. הגיוס נערך כחלק ממתווה התיקון לשטר הנאמנות עליו סיכמה פתאל באחרונה עם מחזיקי האג"ח. בהנפקה השתתפו 99% מבעלי המניות. מתוך סך הגיוס, בעל השליטה דוד פתאל הזרים כ-57 מיליון שקל, בהתאם לחלקו בחברה.

המניות הוצעו כך שכל בעל מניות של פתאל שהחזיק ב-1,833 מניות רגילות (ביום ה-7 ביולי 2020) היה זכאי לרכוש יחידת זכות אחת בתמורה לכ-12,692 שקל. מבעלי המניות התקבלו הודעות ניצול לרכישת 778,741 מניות, כ-5.12% מהון המניות המונפק של החברה.

מתווה ההסדר בפתאל, שחייבת כמיליארד שקל למחזיקי האג"ח, נועד לאפשר לה להתמודד עם משבר הקורונה. המתווה כולל ויתור זמני (Waiver) על עמידה בחלק מההתניות הפיננסיות שמאפשרות דרישה לפירעון מידי של החוב (בעיקר, התניות הנוגעות לרווח התפעולי התזרימי). הוויתור הינו עד וכולל דו"חות הרבעון הראשון של 2021. בתמורה, התחייבה פתאל לבצע גיוס הון של 100 מיליון שקל, ולתת תוספת ריבית למחזיקים של עד 0.75%. עוד נקבע כי פתאל תבצע הנפקת הון של 50 מיליון שקל בגין כל ירידה נוספת בדירוג האשראי שלה, ועד 100 מיליון שקל.

בשבוע שעבר דווחה החברה הבת, פתאל אירופה, כי היא בוחנת מהלך של הנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ד') בהיקף של עד כ-200 מיליון שקל. הסדרה החדשה תהיה מובטחת בשעבוד מדרגה ראשונה על מספר נכסים של החברה, והיא מדורגת על ידי מידרוג.

דוד פתאלצילום: עופר וקנין

בדו"חות הרבעון הראשון של 2020 העריכה פתאל כי תוכניתה האסטרטגית למכירת חלק מהמלונות שבבעלותה, ביצוע מימון מחדש לנכסים לא משועבדים, וקבלת הלוואות בערבות מדינה - עשויה יחד עם הנפקת הזכויות להביא לתוספת מקורות כספיים של כמיליארד שקל.  סכום זה, יחד עם יתרת המזומנים ושווי מזומנים של כ-740 מיליון שקל בקופתה (נכון לסוף מארס), יאפשרו לה לעמוד בהתחייבויותיה בשנה הקרובה (עד יוני 2021), גם אם לא תהייה התאוששות בענף.

רשת המלונות, שנמצאת בבעלות משפחת פתאל (63.65%), הוקמה על ידי פתאל ב-1998. היא מתמחה באמצעות תאגידים המוחזקים על ידה בהחזקה, תפעול, שכירות וניהול מלונות בישראל ובאירופה, וכן ברכישה והקמה של מלונות חדשים.

בחודש שעבר דיווחה פתאל אירופה כי היא נמצאת במשא ומתן למכירת שלושה בתי מלון באירופה במתווה של sale and lease back, ששווים בספרי החברה כ-136 מיליון יורו (כ- 524 מיליון שקל), ושיש עליהם יתרת מימון בהיקף של כ-58.5 מיליון יורו. שניים מבתי המלון נמצאים בגרמניה -Leonardo Royal Berlin Alexanderplatz, Leonardo Hotel Munich City East, והשלישי בהולנד - Leonardo Royal Den Haag.

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים, מסר: "ההיענות הגדולה להנפקת הזכויות מהווה הבעת אמון מצד המשקיעים ביחס לעוצמתה של הרשת וליכולתה לצלוח את משבר הקורונה. בכוונתנו לבצע פעולות נוספות אשר יחזקו את החברה ויגדילו את נזילותה. בנוסף, בכוונת פתאל אירופה להגדיל את נזילות החברה, ובשבוע שעבר הודענו כי בין היתר אנו בוחנים גיוס חוב. אנו ממשיכים לראות התאוששות בהזמנות של לינות בבתי המלון בארץ ובחו"ל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker