מחזיקי האג"ח שמו ברקס לתשובה: לא אישרו את דחיית גיוס ההון, דלק תצא להנפקה

דלק התחייבה במסגרת הסדר החוב לבצע גיוס בסך 163 מיליון שקל עד סוף יולי ■ דלק הציעה למחזיקים שתי חלופות לדחיית הגיוס – אך בהצבעה שנערכה היום בין המחזיקים בסדרות השונות נענתה בשלילה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: דודו בכר

מחזיקי האג"ח שמו ברקס ליצחק תשובה: המחזיקים דחו היום (ד') את בקשתם של קבוצת דלק ותשובה לדחיית גיוס ההון לספטמבר. דלק התחייבה במסגרת הסדר החוב לבצע גיוס בסך 163 מיליון שקל עד סוף יולי. דלק הציעה למחזיקים שתי חלופות לדחיית הגיוס – ואולם בהצבעה שבה השתתפו המחזיקים בסדרות השונות נענתה בשלילה. לדלק נותר חלון זמן עד 31 ביולי להשלים את הגיוס – אחרת תיחשב כמי שהפרה את תנאי הסדר החוב.

ביום ראשון ערכה דלק שיחת עדכון עם מחזיקי האג"ח ביחס לאפשרות לדחיית גיוס ההון. בשיחה הביעו הגופים המוסדיים – שחתמו עם תשובה על הסדר רק לפני שבועות אחדים ואישרו אותו ברוב גדול - התנגדות לדחיית גיוס ההון. הבקשה לדחייה פורסמה ברקע לירידות החדות במניית דלק בשבועות האחרונים, שעשויות להביא לדילול משמעותי יותר באחזקותיו של תשובה, ככל שלא יזרים את חלקו (57%) בהנפקה.

דלק פירסמה אתמול הצעה מעודכנת ביחס לשתי חלופות לדחיית גיוס ההון: בחלופה הראשונה יוארך מועד הגיוס עד סוף ספטמבר, כאשר תשובה התחייב להזרים 60 מיליון שקל לפחות (לעומת 50 מיליון שקל בהצעה הקודמת) - כלומר, מתחת לסכום המותאם לחלקו בחברה. בנוסף, תשולם למחזיקים תוספת ריבית חד פעמית בהיקף של 0.4% לשנה, באופן יחסי לתקופה שמסוף יולי (מועד הגיוס הקבוע בשטר נכון להיום) ועד מועד הגיוס בפועל (לכל המאוחר סוף ספטמבר).

מניית דלק

בחלופה השנייה הגיוס יפוצל לשניים: בסבב הראשון יבוצע גיוס של 60 מיליון שקל עד סוף יולי. אם הגיוס ייערך בדרך של הנפקת זכויות יוארך המועד ב-21 ימים נוספים, לאור דרישת תקנות הבורסה.

הסבב השני של הגיוס, בסך ההפרש שבין 163 מיליון שקל והסכום שיגויס בסבב הראשון, יבוצע עד סוף ספטמבר. תשובה התחייב להזרים בסבב הראשון הון על פי חלקו (כ-57%), כאשר בשני סבבי הגיוס יחד יזרים תשובה לפחות 60 מיליון שקל.

דלק חתמה במאי על הסדר חוב (תיקון שטרי הנאמנות) עם מחזיקי האג"ח, להם היא חייבת כ-6 מיליארד שקל. ההסדר כלל התחייבות של הקבוצה, שמנוהלת על ידי עידן וולס, לבצע שלושה גיוסי הון בסכום כולל של חצי מיליארד שקל. החברה ביצעה גיוס ראשון של 137 מיליון שקל במאי, היא נדרשת לבצע גיוס שני של 163 מיליון שקל החודש, ועוד שני גיוסים של 150 מיליון שקל ו-50 מיליון שקל עד סוף 2020 ועד סוף אפריל 2021, בהתאמה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker