הרכב צובר אבק בחניה: איזו חברת ביטוח מתחשבת בציבור בזמן המשבר?

רשות שוק ההון בדקה אילו חברות היטיבו עם המבוטחים בביטוח רכב בתקופת משבר הקורונה - והדגישה כי לכך היא מצפה בעת הזו ■ הראל בראש, ומי בתחתית?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתיבי איילון, בתחילת אפרילצילום: תומר אפלבאום

רשות שוק ההון פירסמה היום (ד') דירוג של חברות הביטוח שפעלו להיטיב עם הציבור בביטוח רכב, במה שהיא מכנה מדד הסולידריות, על רקע הציפייה מהחברות להתחשב במבוטחים בעתות משבר. חברת הראל נמצאה כסולידרית מכולן, ואחריה כלל, שומרה, ליברה ושלמה ביטוח. בתחתית הטבלה ניצבת מגדל.

הרשות בחנה 14 פעולות שנעשו מצד חברות הביטוח לטובת המבוטחים, ששוקללו לציון המשקף את סך הפעולות החיוביות שביצעה כל חברה. הפעולות שנבחנו היו בשלוש קטגוריות – הטבות כלכליות למבוטחים, הטבות כלכליות למצטרפים חדשים והטבות בתנאי הביטוח.

כך למשל, נבחנו פעולות הכוללות מתן החזר כספי למבוטחים בתקופה שלא נסעו ברכב, הנחת בידוד (שמקבילה להנחת השבתה) למבוטח שנדרש בבידוד, מתן הרחבות בחינם כגון הרחבת נהג מזדמן, הגדלת הנחות במועד חידוש הפוליסה, מתן החזר בשיעור גבוה מהפרמיה בגין השבתה, והקטנת מספר הימים המינימלי להשבתה.

במדינת בישראל יש כ-2.9 מיליון רכבים המבוטחים בביטוח רכוש (מקיף וצד ג'), וב-2019 הסתכם היקף הפרמיות בכ-8.5 מיליארד שקל. בשל הנחיות הממשלה במשבר הקורונה, פחת השימוש בכלי רכב. לכן, מציינים ברשות כי הם מעודדים שיווק של מוצרים מבוססי צריכה, המותאמים לתקופת המשבר - כמו פוליסות דיפרנציאליות שבהן התשלום הוא על פי צריכה. רוב חברות הביטוח כבר מציעות מוצרים מסוג זה.

עוד מציינים ברשות כי זהו שלב ראשון במהלכה של הרשות לחזק את הצרכנים ולעודד את חברות הביטוח לפעול לטובת ציבור המבוטחים - אף מעבר לחובות החלות עליהן, בתקופת המשבר הנוכחית וכן בתקופות משבר בעתיד. בהמשך מתכננת הרשות לבחון הטבות גם בענפים נוספים כמו ביטוח דירה וביטוח עסקים.

ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון: "אני שמח שבשעה לא פשוטה זו למשק ולציבור יש חברות ביטוח שמגלות אמפטיה וסולידריות ועומדות לצד לקוחותיהן, מעבר למה שמתחייב מהאותיות, קטנות כגדולות, בפוליסה. אנחנו מעודדים וקוראים לכל החברות להמשיך ולהצטרף לגל הזה ולהקל עוד יותר על מבוטחים וחוסכים.

"רשות שוק ההון דוגלת בשקיפות ובהנגשת מידע שיסייע לציבור המבוטחים בהליך קבלת ההחלטות ובכך לחזק את מעמדם כמבוטחים. זהו מדד ראשון מסוגו בתחום ביטוח שמטרתו לעודד את חברות הביטוח להקל על ציבור המבוטחים, הן בעת הנוכחית תחת משבר הקורונה והן בעתות משבר עתידיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker