מנצלת את משבר הקורונה: פריון רוכשת ב-22 מיליון דולר את פלטפורמת PubOcean

פריון מעוניינת למזג את PubOcean עם ContentIQ, שרכשה בתחילת השנה ב-73 מיליון דולר, כך שייצרו יחד שרשרת אספקת מדיה חדשה לחיבור בין מותגים וערוצים ■ בעקבות ההודעה, מזנקת מניית החברה ב-7% במסחר בבורסה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דורון גרסטל, מנכ"ל פריון
דורון גרסטל, מנכ"ל פריוןצילום: דודו בכר

חברת הפרסום הדיגיטלי פריון נטוורק הודיעה כי רכשה את חברת PubOcean הבריטית, שייצרה פלטפורמה להמלצות תוכן וניתוח מקורות הכנסה בזמן אמת. פריון תשלם בעבור הפעילות הנרכשת 22 מיליון דולר. בעקבות ההודעה, מזנקת מניית החברה ב-7% במסחר בבורסה, ומשלימה נסיקה של 19% מתחילת החודש.

פריוןהמנוהלת על ידי דורון גרסטל, תשלם כ-4 מיליון דולר במזומן במועד החתימה על העסקה, ו-17 מיליון דולר נוספים יועברו למייסדים בכפוף לביצועים הכספיים שתציג על הפעילות בשנתיים הקרובות. היתרה - כמיליון דולר - תועבר בכפוף לשימור עובדים בשנתיים הקרובות. מייסד ומנכ"ל PubOcean, כריס אינגהאם ברוק, ישמש סגן נשיא בכיר בפעילות הממוזגת.

פלטפורמת PubOcean מיועדת לאתרי תוכן המבקשים למקסם את ההכנסות באמצעות התאמת תכנים פרסומיים לקהלי יעד שונים. פריון צופה שהסינרגיה מהמיזוג של פעילות אל תוך החברה תתרום לה בטווח המיידי כ-25 מיליון דולר להכנסות, וכ-5 מיליון דולר ל-EBITDA המתואם ב-12 החודשים הקרובים.

עבור פריון, מדובר ברכישה השנייה השנה - בינואר רכשה החברה את פעילות ContentIQ ב-73 מיליון דולר במטרה לייעל קמפיינים באינטרנט. כעת הפעילות הנרכשת של PubOcean תמוזג לתוך פעילות ContentIQ במטרה ליצור שרשרת אספקת מדיה חדשה שתחבר בין מותגים לערוצים שונים.  

בסוף הרבעון הראשון של 2020 נותרו בקופת פריון 54.1 מיליון דולר, לאחר תשלום של 15 מיליון דולר עבור רכישת ContentIQ. כעת תידרש פריון להוציא מהקופה רק 4 מיליון דולר במזומן. פריון צפויה לפרסם את הדו"חות של הרבעון השני ב-5 באוגוסט.

הפרסום באינטרנט נפגע בעת משבר הקורונה. פריון אמנם הציגה צמיחה של 23% בהכנסות ברבעון הראשון של 2020, שהסתכמו ב-66.1 מיליון דולר, זאת בשל פעילות חזקה וצמיחה בינואר-פברואר. בפועל, פריון, כמו יתר החברות, חוותה צניחה בהכנסות במארס בשל משבר הקורונה. החברה צפויה להציג ברבעון השני ירידה בהכנסות ובתזרים בהשוואה לרבעון המקביל. בפועל, נהנתה פריון ברבעון הראשון מתזרים מזומנים מפעילות שוטפת בהיקף של 2.5 מילון דולר. אם פריון תבצע את המיזוג בהצלחה ותצליח להציג סינרגיה - הרכישה תעזור לה לשמר את עצמה כפרת מזומנים. 

גרסטל אמר כי "רכישת PubOcean היא בעלת חשיבות אסטרטגית לפריון, ומחזקת את פתרון המיתוג הדיגיטלי המסונכרן שלנו בכל הערוצים הדיגיטליים."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker