יורם גביזון

העסקה למכירת חברת הסייבר פורסקאוט (Forescout) לקרן ההשקעות הפרטית Advent עומדת בפני מימוש - במחיר הנמוך ב-12% ממחיר העסקה המקורית. אדוונט פירסמה הצעת רכש לכל מניותיה של פורסקאוט במחיר של 29 דולר למניה, שמשקף לחברה שווי של 1.6 מיליארד דולר.

בתחילת פברואר הכריזו שתי החברות על עסקה למכירת פורסקאוט לאדוונט תמורת 33 דולר למניה, כלומר לפי שווי חברה של 1.9 מיליארד דולר. ואולם במאי, ביום האחרון להשלמת העסקה וזמן קצר לאחר פרסום התוצאות הכספיות הגרועות של פורסקאוט לרבעון הראשון של 2020, הודיעה אדוונט כי לא תשלים את העסקה.

פורסקאוט דיווחה על ירידה של 24% בהכנסותיה ל-57 מיליון דולר, ועל קפיצה של 76% בהפסד התפעולי ל-60 מיליון דולר. החברההסבירה את הנפילה המשמעותית בתוצאותיה בדחיית עסקות על ידי לקוחות בשל חוסר הוודאות שיצר משבר הקורונה. אדוונט הגיבה בהודעה על כך שלא תשלים את העסקה בשל הרעה מהותית בעסקיה של פורסקאוט, אף שכל האישורים הנדרשים להשלמתה התקבלו. אסוונט ציינה כי שני הצדדים מנהלים מו"מ על מחיר העסקה ועל מועד השלמתה.

פורסקאוט

אדוונט הגישה תביעה לאכיפת ההסכם, כשברקע פורסם אימייל אנונימי שלפיו החברה שיווקה באגרסיביות את מוצריה ברבעון הרביעי של 2019 כדי לייפות את תוצאותיה - טענה שהוכחשה על ידי החברה מכל וכל. בסופו של דבר הסכימו הצדדים על השלמת העסקה במחיר מופחת של 12%, אלא שגם במחיר זה כפופה העסקה לתמיכה של 50.01% לפחות מבעלי מניותיה של פורסקאוט, עד ה-14 באוגוסט.

נותנים מענה לאינטרנט של הדברים

פורסקאוט עוסקת באבטחת של רשתות ארגוניות מאיומים, באמצעות זיהוי כל המכשירים המחוברים לרשת של הארגון, לרבות מכשירים ניידים של עובדים, אורחי החברה וספקיה. החברה מסוגלת לכפות מדיניות אבטחה על כל המכשירים המחוברים לרשת הארגונית מבלי להחליף את אמצעי האבטחה הקיימים.

הטכנולוגיה של החברה, שהוקמה בשנת 2000 על ידי חזי ישורון ועודד קומאי, נותנת מענה לשתי מגמות דומיננטיות: האינטרנט של הדברים (IoT), הכולל חיבור מערכות תשתית ותעשייה לאינטרנט; ו-DOYB (Bring Your Own Device) - המציאות שבה עובדים, ספקים ואורחים מביאים מכשירים ניידים, שאינם תמיד מוגנים מפני התקפות סייבר, ומתחברים לרשת הארגונית.

המוצר של פורסקאוט הוא מוצר Visibility (נראות), כלומר הוא ממפה את כל הנכסים בארגון, כולל המחשבים וההתקנים האחרים שמתחברים אל הרשת מקטגוריית האינטרנט של הדברים, ומנטר מכשירים שיוצרים איום על הרשת. בנוסף, פורסקאוט מבצעת Orchestration - שליטה וניהול של כל מוצרי האבטחה האחרים בארגון.

פורסקאוט מחזיקה בארבעה מרכזי מו"פ בתל אביב, בקליפורניה, בטקסס ובאיינדהובן, בעקבות רכישת חברת Security Matters ההולנדית בנובמבר 2018. פורסקאוט משרתת 3,700 לקוחות ב-90 מדינות ומעסיקה 1,217 עובדים, מהם 250 בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker