אפולו פאוור מזנקת ב-30% - לאחר שחתמה על מזכר הבנות עם אאודי

על פי המזכר, קבוצת הרכב הגרמנית תבחן את הטמעתה של טכנולוגיית היריעות הסולאריות שפיתחה אפולו פאוור הישראלית בחלקי כלי רכב שהיא מייצרת

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אאודי A6. שלושה מסכים גדולים
יורם גביזון

חברת אפולו פאוור, שמפתחת יריעה סולארית גמישה, חתמה על מזכר הבנות  לשיתוף פעולה עם יצרנית הרכב אאודי. על פי מזכר ההבנות, תשולב טכנולוגיית היריעה הסולארית של אפולו פאוור בחלקי רכב של אאודי או של חברה אחרת מקבוצת פולקסווגן, שעשויים מחומרים מסוימים. מניית אפולו מזנקת ב-30%.

שיתוף הפעולה יכלול שלושה שלבים: בחינה ראשונית של הטכנולוגיה במשך תקופה של עד 12 חודשים, החל במועד החתימה; שלב הפיתוח, תחת הסכם פיתוח שיכלול אבני דרך; ושלב של ייצור סדרתי של כלי הרכב, שבהם תוטמע טכנולוגיית היריעה הסולארית של אפולו פאוור.

כחלק ממזכר ההבנות, הצהירה אפולו פאוור על נכונותה להעניק לאאודי או לחברה אחרת מקבוצת פולקסווגן מעמד של ראשונה בשוק למשך חודשים ספורים. זכות ראשונים זו תחול רק לגבי הטמעת הטכנולוגיה בחלקי רכב נוסעים שעשויים מחומרים מסוימים, והובהר כי מזכר ההבנות לא יגביל את אפולו פאוור משיתוף פעולה עם גורמים אחרים לצורך שילוב הטכנולוגיה בכלי תחבורה אחרים, ולא יהיו כרוך בהעברת זכויות בקניין רוחני קיים לקבוצת הרכב הגרמנית.

עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוורצילום: גיין מדיה

היריעה הסולארית הגמישה של אפולו פאואר משמשת תחליף לפאנלים סולאריים כבדים ושבירים, שלהפעלתם נדרש שטח רב. היריעות הסולאריות ממירות אנרגיית שמש לחשמל ביעילות של 16.75% כלומר 167.5 ואט למ"ר של יריעה סולארית בשעת קרינה. היריעות הגמישות מיועדות להפוך כל משטח לכזה שיכול לייצר חשמל.

אפולו פאואר מעריכה כי שילוב היריעות הסולאריות על גבי כלי רכב חשמליים והיברידיים יסייע להורדת פליטות גזים מזהמים באמצעות הארכת טווח הנסיעה של כלי הרכב והפחתת צריכת האנרגיה שלו. בפברואר 2020, לפני מזכר ההבנות עם קבוצת פולקסווגן, חתמה אפולו פאוור על הסכם עם מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי לבחינת האפשרות לשלב את היריעות הסולאריות במכונית החשמלית של רנו.

אפולו פאוור, שמנוהלת על ידי עודד רוזנברג, קיבלה בסוף ינואר 2020 הזמנה מענקית הרכב האמריקאית Cox Automotive ליריעות סולאריות, כדי לבחון את יעילותן של היריעות הסולאריות לשמירה על רמת טעינה מינימלית של כלי רכב חשמליים שנמצאים בחניונים פתוחים של Cox וממתינים למכירתם. כחלק מההזמנה, אפולו פאוור תתקין בשני אתרים בארה"ב 22 יחידות שמורכבות מיריעה סולארית של 2 מ"ר (כל אחת), ומרכיבים חשמליים נוספים שישמשו לחיבור ולהטענת כלי הרכב החשמליים. תמורת זאת תקבל אפולו 43 אלף דולר.

אפולו פאוור נסחרת לפי שווי של 38 מיליון שקל, בעקבות עלייה של 19% מתחילת 2020.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker