יורם גביזון

ועד הטייסים באל על שיגר הבוקר (שני) פנייה ליו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, וליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, שבה הם קוראים לבטל את ההסכם הקיבוצי שנחתם בשבוע שעבר. "החלטתכם לחתום על ההסכם הקיבוצי למגזר הטייסים התקבלה כאשר אתם מוזנים רק על ידי הנהלת החברה, ללא בדיקה כלכלית ומבלי לאפשר לוועד הטייסים להציג נתונים כלכליים מסודרים ולהשתתף במשא ומתן", כתבה עו"ד אפרת דויטש ממשרד אפרת דויטש ושות', שמייצגת את הטייסים. "החלטתם במופגן שלא להקשיב לוועד הטייסים ולקבל החלטות שרירותיות שפוגעות בזכויות של מאות טייסי החברה".

דויטש דורשת לבטל מיידית את ההסכם, משום שלדבריה הוא מבוסס על הסתרת מידע רלוונטי מוועד הטייסים; חותר להסכמות עם אל על מאחורי גבם; וכי יש בו חוסר שקיפות שעולה לכדי הונאת הוועד. לדבריה, ההסתדרות ייצגה את הטייסים בצורה רשלנית ובחוסר אחריות משווע - כולל ההסכמה של ההסתדרות להשאיר את הגזירות שהוטלו על הטייסים על כנן גם לאחר תום תקופת משבר הקורונה ותום תקופת ההסכם, וזאת בניגוד לנקבע בהסכמים עם שאר מגזרי העובדים בחברה.

דויטש תוקפת את בר דוד ואדרי על הסכמתם לפגיעה של עשרות אחוזים בשכר הטייסים, שתימשך גם לאחר תקופת המשבר, וזאת בשונה ממגזרים אחרים באל על ומבלי שהדבר הוצג אי פעם לוועד הטייסים. "לא מדובר בהסכם לתקופת הקורונה אלא בהסכם כלכלי עם גזרות דרקוניות להורדת שכר לטייסי החברה", היא כותבת. בנוסף, היא תוקפת את בר דוד ואדרי על שחתמו על הסכם הבראה רוחבי וגילו לוועד הטייסים על כך רק ארבעה ימים לאחר חתימתו, תוך שההסכם מפלה באופן קיצוני, לדבריה, בין טייסי החברה לשלושת המגזרים האחרים, וזאת בניגוד להצהרת מפורשת של אדרי שלפיה נושאים רוחביים יובאו לדיון עם ארבעת ראשי הוועדים באל על.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

דויטש מזכירה לאדרי שהוא אישית קבע וציין בפני ועד הטייסים שלאור ההקלות שניתנות לשלושת הוועדים האחרים יגיע חלקם של הטייסים בהתייעלות ל-94 מיליון דולר בשנה, ולא ל-110 מיליון דולר בשנה כפי שדרשה הנהלת החברה. לדבריה, איש מטעם ההסתדרות לא בדק את הסכום שנדרש מהטייסים כחלקם בהתייעלות, או את הרכבו ומשמעויותיו. לטענת הטייסים, כאשר ניסה הוועד בבוקר חתימת ההסכם להציג ליו"ר ההסתדרות שהדרישה לקיצוץ של 110 מיליון דולר בעלות שכר הטייסים משמעותה האמיתית היא קיצוץ 140 מיליון דולר לשנה בעלות שכרם, אמר בר דוד שיחתום על ההסכם ושהוא מזמין את יו"ר ועד הטייסים להצטרף אליו.

"ההסכם שחתמתם כולל שורה של ויתורים מרחיקי לכת - בהם ויתורים שאינם נוגעים לתקופת ההסכם ולכן אינם בבחינת הבראה ולא קשורים למשבר הקורונה", הוסיפה דויטש. לדבריה, מדובר בהסכמות בעלות השלכות דרמטיות לאחר תום תקופת ההסכם - 30% משכר הטייסים ותנאים מפלים ביחס להסכמים עם שאר המגזרים בחברה.

"ההסתדרות התרשלה וקיבלה את דרישות החברה והנתונים שהוצגו לה, ללא בדיקה מינימלית וכאשר מעולם לא הוצגה דרישה זו לוועד הטייסים וממילא לא נדונה", כותבת דויטש. היא מזכירה שאין חולק על העובדה שמגזר הטייסים היה היחיד שחתם על הסכם התייעלות באוקטובר 2018, ולכן לא ברור מדוע בכסות הקורונה, בהסתר וללא יידוע של ועד הטייסים, לדבריה, זכתה אל על לביטול הישגי הטייסים ללא הגבלת זמן תוך השארת ויתורי הטייסים על כנם למרות שדרישה זו לא הועלתה בפני הוועד בטיוטת ההסכם שהועברה לו על ידי ההנהלה ב-12 ביולי - שלושה ימים לפני החתימה על ההסכם.

"אין זו אלא מעילה של ההסתדרות בתפקידה, ייצוג בלתי הוגן באופן קיצוני והפליית מגזר הטייסים לעומת המגזרים האחרים", היא מוסיפה. דויטש ממחישה את הטענה באמצעות העובדה שבהסכם ההבראה הרוחבי שנחתם עם שאר מגזרי העובדים בחברה התחייבו אל על וההסתדרות לשלם 28 מיליון דולר עבור תוכניות הפרישה, וזאת כדי לקבל מהם התייעלות שנתית של 118 מיליון דולר, "כשההסתדרות תורמת 10 מיליון שקל מכספיה לתוכנית הפרישה המוקדמת של הוועדים האחרים באל על, אך לא מוצאת לנכון לכלול את מגזר הטייסים בסכום שהיא מוכנה לשלם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker