על רקע ההתנגדויות - סוכנות הביטוח של מקס יוצאת לדרך

חברת כרטיסי האשראי הודיעה שהיא מתחילה לשווק ביטוחי רכב של AIG, ובחודשים הקרובים תשווק גם ביטוחי דירה וביטוחי נסיעות לחו"ל ■ לשכת סוכני הביטוח מתנגדת וטוענת כי כניסה של חברת כרטיסי האשראי לענף הביטוח תפגע בהם

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כרטיס אשראי של מקס. כניסתה לתחום הביטוח תעודד תחרות
כרטיס אשראי של מקס
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

על רקע ההתנגדויות מצד לשכת סוכני הביטוח, שהגישה אתמול (ראשון) עתירה מנהלית בנושא לבית המשפט המחוזי, החלה חברת כרטיסי האשראי מקס לשווק פוליסות ביטוח. לאחר שקיבלה את הרישיון להקמת סוכנות ביטוח בחודש שעבר, הודיעה מקס על שיווק מוצרי ביטוח של חברת AIG ללקוחותיה.

הביטוח הראשון שתשווק הסוכנות - שתיקרא מקס ביטוח - הוא ביטוח רכב, ובכוונת החברה לשווק בחודשים הקרובים מוצרי ביטוח נוספים, בהם ביטוח דירה וביטוח נסיעות לחו"ל. עוד ציינו בחברה כי הסוכנות תפעל תחילה בשיתוף פעולה עם חברת AIG ובהמשך תעבוד גם עם חברות ביטוח נוספות. למעשה, זה חלק מתנאי הענקת הרישיון למקס על ידי רשות שוק ההון, שאמורה לעבור למודל של סוכן אובייקטיבי באופן מדורג, כך שבסופו של יום תקבל עמלה אחידה לאותו מוצר ביטוח ותעבוד עם מספר רב של חברות ביטוח. עד לתחילת פעילותה במודל של סוכן אובייקטיבי, הסוכנות לא תוכל להשתמש במידע הקיים בחברת מקס, למעט פרטי לקוח.

משה ברקת
משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי

הרישיון נחתם על ידי משה ברקת, הממונה על שוק ההון, לאחר הליך בדיקה ארוך והתייעצות עם רשות התחרות, שטענה כי כניסת חברת כרטיסי האשראי תועיל למבנה התחרות בענף הביטוח, לרבות בתחום ההפצה. זאת על אף ההתנגדות, שהוצגה בעיקר מצד לשכת סוכני הביטוח, שלפיה כניסתה של חברת כרטיסי האשראי לענף הביטוח תפגע בסוכני הביטוח בשל יצירת יתרון לא הוגן - לחברה יש מידע רב שאין לסוכני הביטוח, והיא עשויה לפגוע גם בפרטיותם של הצרכנים.

לצורך ניהול הפעילות החדשה גייסה מקס את גיורא זיבצנר, מנהל ותיק בענף הביטוח. בתפקידו הקודם שימש כמנכ"ל מעלות סוכנות לביטוח - חברה בת של לאומי, והיה חבר הנהלת מערך לאומי למשכנתאות.

אוהד מימון, סמנכ"ל פיתוח עסקי ואסטרטגיה במקס מסר: "אנחנו גאים להרחיב את מגוון המוצרים ללקוחותינו ולהיות הגוף הפיננסי הבנקאי הראשון בישראל שמשווק מוצרי ביטוח כללי. AIG נבחרה לאחר תהליך ארוך כשותף ראוי ובעל ערכים עסקיים ודי.אן.איי דומה לזה של מקס".

יפעת רייטר, מנכ"לית AIG מסרה: "שיתוף הפעולה של מקס ביטוח עם AIG הוא בשורה של ממש, שכן הוא מייצר חיבור אמיתי בין שני גופים מובילים באיכות המוצר, השירות וחווית הלקוח שהם מעניקים ללקוחותיהם, ולקוחות מקס הם הנהנים מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker