בנו של גבי אשכנזי מוכר את סוכנות הביטוח שלו לאיילון - לפי שווי של 58 מיליון שקל

איילון חברה לביטוח רוכשת את אלון-אשכנזי סוכנות לביטוח - שבה שותף איתי אשכנזי, בנו של שר החוץ, גבי אשכנזי ■ בעבר אשכנזי האב אף שימש בה יו"ר

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתי אשכנזי
אסא ששון

בסוף שבוע שעבר שיגרה חברת איילון דיווח לקוני לבורסה שבו הודיעה כי החברה הבת, איילון חברה לביטוח, תרכוש את אלון-אשכנזי סוכנות לביטוח - שבה שותף איתי אשכנזי - בנו של שר החוץ, גבי אשכנזי.

בדיווח של איילון נכתב: "החברה מתכבדת להודיע כי ב-14 ביולי 2020 התקשרה החברה הבת, איילון חברה לביטוח, עם אלון-אשכנזי סוכנות לביטוח, גיל ורדי סוכנות לביטוח ובעלי מניות בהן, במערכת הסכמים בקשר עם רכישת מניות בסוכנות אלון אשכנזי ובסוכנות ורדי. זאת, בהתאם לאסטרטגיה של קבוצת איילון להרחיב את עסקיה, ולביסוס פעילותה העסקית בשלושה ענפי ביטוח מרכזיים: כללי, בריאות וחיים, וכן מיקוד משאבים בהפיכתה לשחקן משמעותי גם בתחום ביטוחי הבריאות".

אריק יוגב, מנכ"ל איילוןצילום: ללא קרדיט

עוד נכתב מטעם חברת איילון כי "לפי ההסכמים תרכוש איילון ביטוח מניות, אשר יקנו לה אחזקה (ישירה ו/או עקיפה) של 25% בהון המונפק של כל אחת מהסוכנויות, חלקית בדרך של רכישת מניות, וחלקית בדרך של הקצאת מניות, הכל כמפורט בהסכמים. תמורת המניות הנרכשות, תשלם איילון ביטוח במועד השלמת העסקה סך של כ-14.5 מיליון שקל, רובו במזומן ומיעוטו בדרך של העמדת הלוואה לסוכנות אלון-אשכנזי". העסקה משקפת לסוכנות אלון-אשכנזי שווי של 58 מיליון שקל.

לכאורה זה עוד דיווח של עסקה בענף הביטוח שמנסה לשרוד בתקופה זו, אבל סוכנות זו מאופיינת בדבר נוסף: איתי אשכנזי הוא בנו של שר החוץ, גבי אשכנזי

גבי אשכנזי בישיבת ממשלה, במאיצילום: אוהד צויגנברג

הסוכנות שאיילון נכנסת לשותפות בה נוצרה ממיזוג של שתי סוכנויות: סוכנות אלון-אשכנזי, המנוהלת על ידי אורן אלון ואשר אלון, אשר רכשה ב-2015 את השליטה בסוכנות ורדי, מגיל ורדי. מאז היא מנוהלת על ידי שותפם, איתי אשכנזי. לאחר המיזוג האב אשכנזי אף שימש יו"ר הסוכנות במשך תקופה קצרה. במסגרת ההסכם עם איילון, סוכם כי אורן אלון, אשר אלון ואיתי אשכנזי, שמחזיקים ביתרת מניות הסוכנות פרט לאיילון, יישארו בתפקידיהם לפחות למשך שבע השנים הבאות.

סוכנות ורדי היא סוכנות מובילה בתחום ביטוחי הבריאות ועל פי הדיווח של איילון לבורסה היא צמחה מאז המיזוג בשיעורים ניכרים וכיום היא אחת משלוש הסוכנויות המובילות בישראל בתחום ביטוחי הבריאות. הסוכנות מטפלת בין השאר בקולקטיבים גדולים בתחומי ההיי-טק, התעשייה המסורתית, התעופה, הבנקאות ועוד. בנוסף, הסוכנות פעילה גם בתחומי החיסכון הארוך-טווח והביטוח האלמנטרי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker