המוסדיים סומכים על אוגווינד: ישקיעו בה 165 מיליון שקל בהנפקה פרטית

החברה, שפיתחה טכנולוגיה לאגירת אנרגיה ולשיפור היעילות של מדחסי אוויר, כבר קיבלה התחייבויות ממשקיעים מוסדיים לרכישת מלוא היקף ההנפקה בתנאים שהציעה ■ מנייתה נסקה מתחילת 2020 ב-952%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור יוגב, מנכ"ל אוגווינד
אור יוגב, מנכ"ל אוגווינדצילום: עופר וקנין

חברת אוגווינד מנצלת זינוק של 952% במחיר המניה מתחילת 2020 לגיוס הון משמעותי. דירקטוריון חברת אוגווינד, שפיתחה טכנולוגיה לאגירת אנרגיה ולשיפור היעילות של מדחסי אוויר באמצעות אוויר דחוס, החליט לגייס עד 165 מיליון שקל ברוטו בהנפקה פרטית אחת או יותר של מניות ואופציות.

אוגווינד, שהוקמה ומנוהלת על ידי ד"ר אור יוגב, מתכננת לבצע הנפקה פרטית של חבילות שכל אחת מהן תכלול מניה במחיר של 82 שקל למניה. כלומר, מחיר נמוך ב-10.4% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר (א') וחצי אופציה לא סחירה שתהיה ניתנת למימוש עד סוף 2021 במחיר מימוש של 125 שקל למניה - שגבוה ב-37% ממחיר המניה עם פתיחת המסחר הבוקר.

מניית אוגווינד

החברה כבר קיבלה התחייבויות ממשקיעים מוסדיים לרכישת מלוא היקף ההנפקה בתנאים אלה. העלייה החדה במחיר מניית אוגווינד משקפת את ההעדפה הברורה של שוק ההון לחברות שמעורבות בשוק האנרגיה המתחדשת על פני השקעות בחברות שמעורבות בשלבים שונים של הייצור והשיווק של אנרגיה פוסילית. את ההנפקה ניהלה ווליו בייס חיתום.

אוגווינד, שהציגה הכנסות של 7 מיליון שקל ב-2019 בהשוואה להכנסות של 3 מיליון שקל ב-2018, נסקה קצת יותר מחצי שנה לאחר שמוזגה לתוך שלד בורסאי לשווי של 1.6 מיליארד שקל. שוויה גבוה משווי השוק של חברות כמו פוקס, דלק רכב, נכסים ובניין ואזורים.

ציוד של אוגווינד. "חיסכון אנרגטי למפעלים באמצעות אגירת אוויר דחוס"
ציוד של אוגווינד. "חיסכון אנרגטי למפעלים באמצעות אגירת אוויר דחוס"צילום: אור יוגב / חברת או

לפי דיווחי החברה הבוקר, היא מנהלת משא ומתן מתקדם למתן זכות בלעדית להפיץ בישראל את AirSmart - מערכת אגירה לטובת התייעלות אנרגטית. AirSmart היא מערכת אגירת אוויר דחוס שמבוססת על מיכלי אגירת אוויר דחוס תת-קרקעיים שמאפשרת יכולת אגירת אוויר בלחץ גבוה בנפח גדול ובעלות נמוכה מהחלופות הקיימות בשוק. מערכת האגירה של אווגוווינד הותקנה במפעלים תעשייתיים בישראל שעושים שימוש במערכות דחיסת אוויר והורידה ב-45%-20% את עלויות החשמל שלהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker