אל על מאריכה את הפסקת הטיסות המסחריות והחל"ת עד סוף אוגוסט

החברה החליטה להאריך את החופשה ללא תשלום של 6,100 מ-6,300 עובדיה, והיא תמשיך לקיים פעילות מצומצמת של הטסת מטענים ■ אמש נחתמה תוכנית ההבראה עם ארבעת ועדי העובדים, לאחר שיו"ר ההסתדרות הפקיע את זכות הייצוג מוועד הטייסים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טיסת חילוץ של אל על. למצולמים אין קשר לכתבה
טיסת חילוץ של אל על. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: דוברות אל על

אל על החליטה להאריך את ההפסקה הזמנית של טיסותיה המסחריות הסדירות עד סוף אוגוסט 2020. הסיבה: המשך חובת הבידוד שחלה על נוסעים שנכנסים לישראל והאיסור כניסת זרים לישראל.

החברה ציינה כי היא מקיימת פעילות מצומצמת של הטסת מטענים. בנוסף, אל על החליטה להאריך את משך החופשה ללא תשלום של 6,100 מ-6,300 עובדיה עד לסוף אוגוסט 2020.

החברה השלימה אמש את המו"מ על תוכנית ההבראה עם ארבעת ועדי העובדים בחברה. יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, הפקיע את זכות הייצוג מוועד הטייסים, וחתם על ההסכם שיביא לחיסכון של 105 מיליון דולר לשנה בהוצאות השכר של הטייסים. חלק מהקיצוץ הוא בהקטנת פעילות באמצעות פיטורי טייסים, וחלקו בקיצוץ של 30% בשכרם. ועד טייסי החברה אמר בתגובה כי ההסכם האמיתי של הפעלת אל על יהיה עם הבעלים הבאים של החברה ורמז לאלי רוזנברג.

עם החתימה על ההסכם עם כל ועדי העובדים, עשתה אל על צעד לקראת קבלת אישור משרד האוצר למתן ערבות מדינה של 75% להלוואה של 250 מיליון דולר, ולשחרור סכום של 300 מיליון שקל מעודפי הכספים שהצטברו בקרן הפנסיה של עובדי החברה.

גונן אוסישקין, מנכ"ל החברה, כתב הבוקר באיגרת לעובדי החברה: "עשינו צעד משמעותי לקראת הבטחת עתידה של אל על. זאת, לאחר שהחברה וההסתדרות חתמו על הסכם הבראה עם מגזר הטייסים, שהוא האחרון שנדרש על מנת ליישם את תוכנית ההתייעלות. התוכנית כוללת פרידה מאנשים רבים, הפחתות שכר וויתור על הטבות פרט, לצד שיפור בתהליכים והידוק ושיפור של הסכמים וחוזים עסקיים.

"עמידה בתוכנית העסקית ויישום שלה לפרטי פרטים, היא תנאי יסודי לקבלת הסיוע מהמדינה והבנקים. כפי שכתבתי לכם, החלק הקשה והכואב בתוכנית הוא הפרידה מאנשינו, אך הוא הכרחי ונדרש בכדי להבטיח מקום פרנסה לאלפי בתי אב המתפרנסים מאל על באופן ישיר ועשרות אלפים רבים, במעגלים השני והשלישי.

"ההסתדרות היא הגוף הראשי המוסמך לחתום על ההסכם וההחלטה שלהם לחתום באה לאחר שיח ארוך, שקוף ופתוח, שבו נחשפו ראשי ההסתדרות למצבה של החברה בפרט ושל עולם התעופה בכלל. כל זאת נעשה, נוכח ההבנה בדבר התנאים הדרושים לקבלת הסיוע כפי שהוצב על ידי המדינה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker