ההלוואה בדרך? ההסתדרות הפקיעה את המו"מ מהטייסים - וחתמה עם הנהלת אל על

עקב הפקעת ניהול המו"מ מוועד הטייסים, לא ברור אם טייסי החברה יכבדו את הסיכום ■ חתימה על הסכם התייעלות עם כל ארבעת ועדי העובדים בחברה היא תנאי מוקדם לקבלת ערבות מדינה להלוואה שהיא מבקשת לקבל ■ ועד הטייסים: "ההסכם האמיתי ייחתם עם הבעלים החדשים של אל על"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דודצילום: אייל טואג

הנהלת אל על חתמה הערב (ד') על הסכם התייעלות עם ההסתדרות, לאחר שזו הפקיעה את ניהול המו"מ מוועד הטייסים, בראשות ניר ראובני, וניהלה את המו"מ ישירות מול הנהלת אל על בבית ההסתדרות. ההסכם כולל התחייבות של ההסתדרות בשם טייסי החברה לחיסכון שנתי בהוצאות השכר של 105 מיליון דולר.

בעקבות הפקעת ניהול המו"מ מוועד הטייסים, לא ברור אם טייסי החברה יכבדו את הסיכום - אם כי נראה שמשרד האוצר עשוי להסתפק בחתימת ההסתדרות על ההסכם במקום ועד הטייסים. ההסכם שנחתם בשם ועד הטייסים, יביא לחסכון שנתי של 223 מיליון דולר בהוצאות השכר של החברה, נמוך ב-37 מיליון דולר מהיעד שקבע משרד האוצר.

חתימה על הסכם התייעלות עם כל ארבעת ועדי העובדים באל על: דיילים, מנהלי, תחזוקה וטייסים הכרחית לקבלת ערבות מדינה להלוואה של 250 מיליון דולר, שהנהלת אל על מבקשת לקבל מבנק דיסקונט.

בעקבות החתימה, פנתה שרת התחבורה מירי רגב לראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ישראל כץ, בבקשה לאפשר לחברת אל-על שימוש בקופות הזכאים בסך 200 מיליון שקל, שיאפשרו לחברה להמשך לתפקד בתקופת הביניים. לדברי רגב, חתימת יו"ר ההסתדרות הסירה את המכשול האחרון מהמהלך. רגב הדגישה כי העברת הכספים נחוצה למניעת חדלון הפרעון של אל על ועל מנת לשמור על העצמאות התעופתית של ישראל.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, אמר בעקבות החתימה: "גם בשעה זו אני קורא לסקטור הטייסים, שלא נכח במעמד החתימה, לגלות אחריות ולהירתם למשימת ההצלה של אל על. הגענו לנקודת הכרעה במו"מ – להציל את החברה או לתת לה למות. אני גאה בהחלטה שקבלנו". אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, הוסיף: "כך נראית מנהיגות אחראית". 

עתה נותר לראות כיצד יגיבו טייסי החברה. האופציות שעומדות בפניהם, מלבד אישור להסכם שנחתם בלעדיהם, כוללות דחיית ההסכם, ערעור לבית המשפט, פנייה להסתדרות עובדים אחרת כדי שזו תייצג את ועד הטייסים, וניסיון להאיץ את ההידברות עם הרוכשים הפוטנציאליים של אל על, אלי וקני רוזנברג, במאמץ להגיע אתם להבנות על הסכם חלופי שייתן לטייסים פיצוי הוני על ויתורי השכר - באמצעות הקצאת אופציות בשווי הדומה לשווי ויתורי השכר של הטייסים.

ועד הטייסים מסר: "התפקיד היחיד של ההסכם שנחתם הערב הינו השגת ההלוואה מטעם המדינה. אנחנו מאחלים לחברה ולבנקים הצלחה בכך. הסכם ההפעלה האמיתי ייחתם בין טייסי אל על לבין הבעלים החדשים של החברה, ולהסכם הזה אנו נכונים ומצפים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker