דרמה באל על: ההסתדרות תחתום על הסכם ההתייעלות אם הטייסים ידחו אותו

ההסתדרות הבהירה לוועד הטייסים כי לא תיתן לאל על ליפול ולא תיקח על עצמה את האחריות על אובדן של אלפי מקומות עבודה - אם ועד הטייסים יסרב להיענות לדרישת הנהלת החברה לחתום על תוכנית ההתייעלות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מטוס דרימליינר של אל על
מטוס דרימליינר של אל עלצילום: יוחאי מוסי

התפתחות דרמטית במו"מ על תוכנית ההתייעלות של אל על: ההסתדרות הבהירה לוועד הטייסים כי לא תיתן לחברת אל על ליפול ולא תיקח על עצמה את האחריות על אובדן של אלפי מקומות עבודה, אם ועד הטייסים יסרב להיענות לדרישת הנהלת החברה לחתום על תוכנית ההתייעלות. התוכנית תביא לחיסכון של 110 מיליון דולר לשנה בהוצאות החברה, באמצעות פיטורי 150-70 טייסים וקיצוץ של 25%-35% בשכר הטייסים שלא יפוטרו.

הפגישה בין ועד הטייסים לבין ראשי ההסתדרות בראשות היו"ר ארנון בר דוד ואבי אדרי יו"ר איגוד עובדי התחבורה, התפוצצה לאחר שהוועד סירב להיענות לחתום על תןכנית ההתייעלות כפי שהוצגה לו - משום שלהערכת ראשיו התןכנית תביא לקיצוץ אפקטיבי של 60% בשכר הטייסים.

המו"מ בין ההסתדרות לבין ההנהלה וועד הטייסים מתנהל על רקע ישיבת דירקטוריון אל על שתתקיים היום (רביעי). הדירקטוריון עשוי להחליט על הגשת בקשה להגנה מפני נושים אם לא יוכל להציג הסכם חתום עם כל ארבעת ועדי העובדים בחברה על תוכנית התייעלות; חתימה שהיא תנאי שהציב משרד האוצר למתן ערבות מדינה של 75% להלוואה של 250 מיליון דולר, שתקבל החברה מבנק דיסקונט.

על פי הערכות הדירקטורים באל על קיבלו ייעוץ משפטי בנוגע לאחריותם האישית למזער את היקף הנזק שייגרם אם החברה תיקלע לחדלות פירעון. אל על צפויה להגיע לחדלות פירעון בתוך זמן קצר אם לא תקבל את ההלוואה הבנקאית בערבות המדינה, נוכח התחייבויותיה לרוכשי הכרטיסים שטיסתם בוטלה, הפסדיה מעסקות גידור של דלק סילוני וריבית ותשלומים לחברות החכרת המטוסים ולבנקים שהלוו לאל על כסף לצורך רכישת מטוסים.

חתימה חד צדדית של ההסתדרות בשם ועד הטייסים עלולה לגרום לטייסי החברה לעבור להסתדרות עובדים אחרת ולטעון שההסתדרות כבר אינה מייצגת אותם, ובכך לשבש את היכולת של אל על להציג בפני משרד האוצר הסכמים חתומים עם ארבעת הוועדים בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker