שעון החול של אל על אוזל: תידרש להחזיר כסף לרוכשי כרטיסים

אושר התיקון לחוק טיבי, שכופה על אל על להחזיר את הכסף לרוכשי כרטיסים שטיסותיהם בוטלו - עד 90 יום ממועד הטיסה שבוטלה או עד 14 באוגוסט 2020 ■ הבעיה: החברה חייבת ללקוחותיה 300 מיליון דולר, אך בקופתה נותרו 132 מיליון דולר בלבד

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטוס אל על בנתב"גצילום: מגד גוזני
יורם גביזון

הכנסת אישרה אמש (ב') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק שירותי תעופה. החוק נועד לסייע לחברות התעופה להתמודד עם הקושי התזרימי שיצר משבר הקורונה. זה הוביל להשבתת הטיסות מישראל ולהנחיה לבידוד של 14 ימים לישראלים ששבים מחו"ל.

על פי החוק, שכולל הוראת שעה שתחול מ-1 במארס 2020 ועד 31 באוגוסט 2020, חברות התעופה יידרשו להחזיר את הכסף לרוכשי כרטיסים של טיסות שבוטלו בתוך 90 ימים מהמועד הנקוב בכרטיס הטיסה, או עד 14 באוגוסט - המאוחר מביניהם. חברות התעופה רשאיות להציע לנוסע כרטיס טיסה חלופי או שובר זיכוי לפי בחירתו, במקום התמורה הכספית.

אל על חייבת לרוכשי הכרטיסים 300 מיליון דולר, אך בקופתה נותרו 132 מיליון דולר בסוף הרבעון הראשון, כך שהיא תתקשה להחזיר סכום משמעותי מסך התחייבותה לרוכשי הכרטיסים - אם לא תקבל בימים הקרובים את ההלוואה הבנקאית של 250 מיליון דולר בערבות מדינה של 75%.

ואולם ההלוואה מותנית בהשלמת תוכנית ההתייעלות של החברה, שכרוכה בפיטורים של 2,000 מ-6,300 עובדיה, קיצוץ של 400 מיליון דולר בשנה בהוצאותיה וחתימה על הסכמי עבודה עם ארבעה ועדים. ועד טייסי החברה נדרש להסכים לפיטורים של 150 מ-650 הטייסים בחברה ולקיצוץ של 35%-25% בשכרם. במשא ומתן שהתקיים אתמול בבית ההסתדרות, דחו הטייסים את דרישת ההנהלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker