המו"מ בין הנהלת אל על לבין הטייסים הופסק על רקע פערים גדולים בין הצדדים

טייסי אל על מתנגדים לקיצוץ של 35%-25% בשכרם ■ המשא ומתן בין הנהלת אל על לוועד הטייסים התחדש אתמול בחסות ההסתדרות, והופסק ■ בשלב זה לא התנהל דיון על הקצאת אופציות לטייסים בתמורה לוויתורי שכר בשל חוסר הבהירות בנוגע לשליטה בחברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
טייסים ואנשי צוות אוויר של אל עלצילום: מוטי מילרוד

המשא ומתן בין הנהלת אל על לוועד טייסי החברה, בראשות ניר ראובני, נמשך הערב (שני) בבית ההסתדרות בתל אביב, בהשתתפות אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות.

המשא ומתן החל אמש, והסתיים ללא תוצאות בעקבות מחלוקת קשה בין טייסי אל על לבין ההנהלה בנוגע לעומק הקיצוץ בשכר הטייסים. הנהלת החברה דורשת מטייסי החברה להסכים לפיטורים של 150 מהם, כלומר של כרבע מהטייסים, וכן לקיצוץ של 35%-25% בשכרם של הטייסים שיישארו בחברה.

הוועד מוכן למשא ומתן על מספר המפוטרים, אך לא לפגיעה כה עמוקה בשכר הטייסים הנותרים. הרקע לסירוב הוא הטענה כי הרוב המכריע של ההתייעלות שהושגה עד כה עם שלושת הוועדים האחרים בחברה - דיילים , תחזוקה, ומינהלי - נעשה באמצעות פיטורי עובדים ולא באמצעות הפחתה בשכר העובדים הנותרים.

קושי נוסף במשא ומתן הוא חוסר הבהירות בנוגע לשליטה העתידית בחברה.ועד הטייסים הקודם, בראשות רן אלקבץ, דרש אופציות ל-25% ממניותיה של אל על כתנאי לפיטורי 150 וקיצוץ בשכרם של הנותרים, בנימוק שבעלת השליטה, חברת כנפיים שבשליטת תמי מוזס-בורוביץ', אינה תורמת תרומה משמעותית להבראת החברה, ועל כן אין זה סביר שתיהנה לבדה מהתאוששות בעסקיה.

הוועד הנוכחי, בראשות ניר ראובני, סבור כי לא ברור אם בעליה הנוכחיים של החברה הם הכתובת לדיון על הקצאת אופציות לטייסים, בשל הסיכוי שמשפחת רוזנברג  היהודית-אמריקאית תרכוש את השליטה בחברה, או לחלופין החברה תעבור לשליטת הממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker