"חברות מצמצמות או דוחות את ההשקעות ההוניות שלהן לאור האי-ודאות"

כך אמר רוני גלעדי, סמנכ"ל הכספים של חברת סאפיינס, בשיחת ועידה של הבורסה לניירות ערך ■ רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס, הסביר מדוע החברה חילקה דיווידנד לבעלי המניות בעת משבר הקורונה: "יש לנו ההון הדרוש להבטחת הצמיחה ולביצוע מיזוגים אחרים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
רוני על-דור, מנכ"ל סאפיינס
שלי אפלברג
שלי אפלברג

"חברות בכל העולם, בכלל מגזרי התעשייה, מצמצמות או דוחות את ההשקעות ההוניות שלהן לאור האי-ודאות בכלכלה הריאלית", כך אמר היום (ב') רוני גלעדי, סמנכ"ל הכספים של חברת סאפיינס, בשיחת ועידה של הבורסה לניירות ערך עבור יועצי ההשקעות בבנקים.

לדבריו, גם בתחום שבו פועלת סאפיינס "מזהים את ההאטה בביקוש מצד הלקוחות. חלק מחברות הביטוח צריכות את הזמן כדי להתארגן על עבודה מרחוק, ורוצות לראות אם הן מסוגלות לעבוד מול סאפיינס בהטמעת המערכות. חלקן דוחות את ההחלטה לשנת התקציב הבאה או מנסות להתאים את התקציב לגל השני של הקורונה. יש חברות ביטוח שמזהות את הקושי אך מפנימות שההשקעה קריטית בעידן החדש כך שיוכלו לתת שירות ללקוחות בסביבה דיגיטלית ולהעניק פתרונות חדשניים ללקוחות והמפיצים".

בעקבות ההאטה, גלעדי אומר שסאפיינס הורידה את תחזית הצמיחה בתחילת מאי ב-2% בלבד, והודיעה על המשך צמיחה אורגנית של כ-9%. "בטווח הארוך לחברות הביטוח לא תהיה ברירה והן יהיו חייבות לבצע השקעות במערכות שלהן".

סאפיינס פועלת בתחום התוכנה לחברות ביטוח, ונסחרת בתל אביב לפי שווי של 4.8 מיליארד שקל, לאחר שמנייתה זינקה בחמש השנים האחרונות ב-150% ומתחילת השנה הניבה תשואה חיובית של 24%. גלעדי ציין כי "סאפיינס היא חברת צמיחה. שיעור הצמיחה השנתי שלנו הוא כ-16%, מתוכם כ-10% צמיחה פנימית שמואצת על ידי מיזוגים ורכישות. אנו צופים הכנסות של 372 מיליון דולר ב-2020 - המשקף צמיחה של 14%, שבעיקרה הגיעה מצמיחה אורגנית. כמו כן, אנו צופים שיפור של כ-60-52 מיליון דולר ברווח התפעולי - המשקף שיעור רווח של 16% מסך ההכנסות".

באחרונה גייסתם חוב של כ-60 מיליון דולר. האם לא נכון לחברה לגייס הון לרכישות? וכיצד מסתדרת חלוקת דיווידנד בחברת צמיחה בתקופת קורונה?

רוני על-דור, נשיא ומנכ"ל סאפיינס: "גיוס חוב לעומת אקוויטי מהווה דילמה לכל חברה - חיזוק המאזן או שמירה על משקיעים בהיבט של דילול. הדירקטוריון וההנהלה ראו חוב נטו - 0 מזומן בקופה של 120 מיליון דולר - מינוף נמוך של החברה, חוב פרוס של החברה לחמש שנים, יחס שיעורי ריבית נמוכים של 3.5% ויכולת לשרת את החוב. לאור כל אלה, החלטנו לגייס חוב בשוק הישראלי ולא לדלל את בעלי המניות.

"אנו צריכים לשמור על יתרות מזומן חופשיות של 40 מיליון דולר כי אנו עובדים מול חברות גדולות ברחבי העולם שדורשות לעבוד מול חברות יציבות. כך שהגיוס לא גדול ביחס למאזן שלנו או ביחס לרווח. אנו לא שוקטים על השמרים ואני לא פוסל על הסף את האפשרות שלאחר רכישה נוספת נבצע גיוס הון. יש לנו את ההון הדרוש להבטחת הצמיחה ולביצוע מיזוגים אחרים, ולכן הרגשנו נוח לחלק דיווידנד לבעלי המניות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker