אריק קוטלר בדרך לנאסד"ק: ימזג את ארקו עם חברה בארה"ב – המניה מזנקת ב-106%

ארקו, והחברה הבת GPM, הפועלת בתחום חנויות הנוחות ותחנות הדלק בארה"ב, ימוזגו עם חברת היימייקר (Haymaker) - הנסחרת בנאסד"ק

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אריק קוטלר, מבעלי ארקו החזקות
אריק קוטלר, מבעלי ארקו החזקותצילום: ללא קרדיט
ערן אזרן

ארקו החזקות, שבשליטת אריק קוטלר ומוריס וינר, מזנקת במסחר ב-106% - שווי החברה נוסק ל-1.2 מיליארד שקל. ארקו, והחברה הבת GPM, הפועלת בתחום חנויות הנוחות ותחנות הדלק בארה"ב, ימוזגו עם חברת היימייקר (Haymaker), הנסחרת בנאסד"ק.

לפי ההודעה של ארקו, העסקה צפויה לכלול תמורה לבעלי המניות של ארקו המורכבת ממזומן בסך עד כ-150 מיליון דולר והיתרה, במניות שיהו במצטבר כ-40% מהחברה הממוזגת. טרם הזינוק היום (ב'), ארקו נסחרה בת"א לפי שווי של כ-175 מיליון דולר. במסגרת העסקה מתוכננות מניות ארקו להימחק מהמסחר בתל אביב, ומניות החברה הממוזגת צפויות להיסחר באופן דואלי בנאסד"ק ובת"א.

יו"ר ומנכ"ל ארקו, אריק קוטלר, צפוי להיות בעל המניות הגדול בחברה הממוזגת ומתוכנן להמשיך כיו"ר ומנכ"ל החברה הממוזגת. לפי ארקו, העסקה נמצאת כעת בשלב של מכתב כוונות לא מחייב ובכוונת הצדדים להתקשר בהסכמים מחייבים במהלך הרבעון השלישי ולהשלים את העסקה (בכפוף לקבלת האישורים הנדרשים) עד לסוף 2020.

קוטלר, שמכהן כמנכ"ל ויו"ר ארקו ומנכ"ל GPM, אמר: "החיבור המתוכנן עם היימייקר יגדיל את האפשרויות שלנו כחברה המפעילה חנויות נוחות ותחנות דלק בארה"ב, להוציא אל הפועל את אסטרטגיית הצמיחה שלנו, במסגרת התעשייה הגדולה והצומחת של שוק חנויות הנוחות בארה"ב, המפגינה חוסן גם בתקופות של האטה כלכלית, והכל תוך הצפת ערך לבעלי המניות בשתי החברות.

"העסקה צפויה ליצור הצפת ערך לארקו ול-GPM בהתאם לשווי הגבוה ביותר מפי ארבעה מהשווי בו נסחרת ארקו כיום, כשבמסגרת העסקה, היימייקר תשלם לבעלי המניות של ארקו עד כ-150 מיליון דולר במזומן ויוקצו להם מניות שיהוו כ-40% בחברה הממוזגת. שווי החברה הממוזגת צפוי לעמוד על כ-1.5 מיליארד דולר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker