תוכנית ההתייעלות באל על: עובדים קבועים שיפוטרו יקבלו פיצויים מוגדלים של 100%

תוכנית ההבראה בחברה צפויה להביא לפיטוריהם ולפרישתם של 1,750 עובדים מתוך 6,300 ■ העלות הכוללת של הפיצויים המוגדלים ומסלול הפנסיה המוקדמת נאמדת ב-31 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
הפגנת עובדי אל על, במאי
הפגנת עובדי אל על, במאי. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אוהד צויגנברג

עובדי הקרקע של אל על בעלי ותק של יותר מ-10 שנים, שיפוטרו ויפרשו -יקבלו פיצויים מוגדלים של 100%; עובדים עם ותק של 25 שנה בגיל 60-50 יקבלו מענק חד-פעמי של שבע משכורות חודשיות; עובדים בגיל 60 ואילך בעלי ותק של יותר מ-25 שנה שיפוטרו ויפרשו - יוכללו במסלול פנסיה מוקדמת ויקבלו בנוסף לפיצויי הפיטורים תשלום חודשי בשיעור של 70% ממשכורתם עד לגיל 67, כך עולה מהסכם הבראה שנחתם השבוע בחברה.

תוכנית ההתייעלות של מגזר התחזוקה וזה המינהלי באל על תביא לחיסכון של 88 מיליון דולר בשנה, ותכלול גם ויתור של העובדים שיישארו על זכאות לכרטיסי טיסה במחירים מופחתים, ויתור על גילומי מס על חלק מהכרטיסים, וכן הפחתת תקציב האירועים וביטול השתתפותה של אל על בשכר הלימוד באוניברסיטאות ובמכללות.

תוכנית ההתייעלות נחתמה עד כה עם שלושה מגזרים: דיילים, תחזוקה ומינהלי, ותביא לפיטוריהם ולפרישתם של 1,750 עובדים מתוך 6,300 העובדים הזמניים והקבועים שאל על העסיקה בסוף 2019, לפני פרוץ משבר הקורונה. העלות הכוללת של הפיצויים המוגדלים ומסלול הפנסיה המוקדמת נאמדת ב-31 מיליון דולר, ותתחלק בין החברה, ההסתדרות ועובדי החברה שלא יפוטרו.

הנהלת אל על תחל בשבוע הבא בדיונים על תוכנית התייעלות דומה עם ועד טייסי החברה, בראשות ניר ראובני, שצפוי לדרוש אופציות לטייסים בתמורה על ויתורי שכר בעלות שנאמדת בין עשרות מיליוני דולרים ועד 110 מיליון דולר לשנה, ותדרוש ככל הנראה את פיטוריהם של 35% מ-650 טייסי החברה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker