ערן אזרן

קבוצת דלק, בשליטתו של יצחק תשובה, השלימה את העסקה למכירת תמלוגי כריש ותנין לקרן נוי תמורת 318 מיליון שקל. במקביל, הקבוצה פרעה חובות לבנקים בסכום של 450 מיליון שקל. הפירעון מבוסס בין היתר על מכירת התמלוגים וגיוס הון בסך 137 מיליון שקל, שהשלימה דלק במאי.

לאחר הפירעון, לקבוצת דלק יישאר חוב נוסף של כ-400 מיליון שקל לבנקים הפועלים, מזרחי טפחות, דיסקונט ונמורה היפני, לא כולל חוב נוסף של חצי מיליארד שקל לבנק BNP. דלק ציינה כי מסוף חודש מארס ועד יוני פרעה גם חובות למחזיקי האג"ח בסכום של רבע מיליארד שקל.

השבוע דיווחה קבוצת דלק כי החברה הבת דלק ישראל השלימה את מכירת נכסי פי גלילות לקבלן יחיאל אבו תמורת 720 מיליון שקל. בנוסף, דלק ישראל פועלת להשלמת מכירת תחנות הכוח שלה בתמורה ל-367 מיליון שקל.

מניית דלק קבוצה

עדיין לא ברור כמה מתוך התמורה בשתי העסקות יתקבל כדיווידנד בקבוצת דלק, שכן חלק מכספי העסקה ישמשו את דלק ישראל לפירעון חובות לבנקים. דלק העריכה כי מימושי נכסים (לא כולל התמלוגים) יניבו לה כ-1.2 מיליארד שקל השנה.

דלק גיבשה באחרונה מסמך להקפאת מצב (Stand still) עם הבנקים המלווים שלה, במקביל להסדר החוב (תיקון שטרי הנאמנות) שנחתם עם מחזיקי האג"ח. במסגרת ההסכמים, דלק שיעבדה לבנקים את מלוא המניות של דלק ישראל (פרו ראטה, בהתאם ליתרת האשראי של כל בנק מול החברות), בנוסף למניות דלק קידוחים המשועבדות להם (37% מההון המונפק של דלק קידוחים).

בתקופת ההקפאה הבנקים לא ידרשו תוספת ביטחונות, לא יעמידו את האשראי שנתנו לדלק לפירעון מיידי ולא יממשו יחידות השתתפות של דלק קידוחים – וזאת חרף הזכות העומדת להם. דלק מצידה תפעל למכירת דלק ישראל, כאשר התמורה - כמו גם התמורה ממכירת תמלוגי כריש-תנין ומגיוסי ההון שתשלים החברה (עד 75% מהתמורות) - ישמשו לפירעון ההלוואות לבנקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker