"תשרוד גם בתרחיש איימים": משרד האוצר הגדיל את ההלוואה לישראייר ב-50%

הגדלת ההלוואה ל-140 מיליון שקל בערבות מדינה של 75% נועדה לתת מענה לדחייה במועד החזרה לטיסות מסחריות ■ החברה תפרע 5 מיליון דולר בפירעון מוקדם לבנק לאומי, ותקבל ויתור על עמידה באמות מידה פיננסיות עד יוני 2021

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיטוי מטוס ישראייר
חיטוי מטוס ישראיירצילום: GIL COHEN-MAGEN / AFP

חברת התעופה ישראייר, שמנוהלת על ידי אורי סירקיס, חתמה על הסכם הלוואה מתוקן עם משרד האוצר, שנועד להתאים את ההסכם הקודם לדחייה המתמשכת במועד החזרה של חברות תעופה ישראליות לטיסות מסחריות רגילות. כחלק מההסכם המתוקן, הגדיל משרד האוצר את ההלוואה שתקבל ישראייר בערבות מדינה של 75% מ-93 מיליון שקל ל-140 מיליון שקל.

ישראייר, שבבעלות איי.די.בי פיתוח, מציינת כי הגדלת סכום ההלוואה יאפשר לחברה להמשיך לפעול כל עוד הישראלים שחוזרים מחו"ל נדרשים לבידוד של 14 ימים, וכל עוד ישראל נחשבת מדינה "אדומה", ולכן אזרחיה נדרשים לתקופת בידוד בחו"ל. זאת, בלי להגדיל את מספר עובדי החברה שנשלחו לחל"ת (254 מ-450 עובדי החברה טרום המשבר) ולא לפטר עוד עובדים עד לסוף פברואר 2021, ותוך שמירה על כשירות 55 טייסי החברה ומטוסיה. מתחילת המשבר עזבו ביוזמתם 45 מתוך 450 מעובדי החברה.

ההלוואה תוחזר במשך שבע שנים, כשבשנה הראשונה של ההלוואה תהיה ישראייר מחויבת לפרוע רק את תשלומי הריבית. ההלוואה תפוצל בין הבנק הבינלאומי לבין בנק מזרחי טפחות. ישראייר צופה שתיקח את הנתח הראשון של ההלוואה בתחילת אוגוסט ומעריכה כי פיצול ההלוואה בין שני הבנקים ולקיחת ההלוואות בדירוג יאפשרו לה לנהל נכון יותר את הסיכון ואת תזרים המזומנים.

במקביל, הגיעה ישראייר להבנות עם משרד האוצר והבנקים בינלאומי ומזרחי טפחות לגבי סיכום עם בנק לאומי, שלפיו תבצע בספטמבר פירעון מוקדם של 5 מיליון דולר מהלוואה של 26 מיליון דולר שקיבלה, לצורך רכישת שני מטוסי ATR 72 ו-ושני מטוסי איירבוס A320. עד סוף דצמבר תפרע ישראייר סכום נוסף של 3 מיליון דולר, כך שההלוואה תסתכם בסוף השנה ב-18 מיליון דולר.

הפירעון המוקדם הוא חלק מהסכם כולל שלפיו ויתר לאומי על שתי אמות מידה פיננסיות שהתייחסו ליחס המקסימלי בין היקף ההלוואה לבין שווי המטוסים וליחס המקסימלי בין החוב הפיננסי לרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) של החברה. ישראייר היתה עלולה שלא לעמוד באמות המידה הפיננסיות בעקבות ההפרשה של 20 מיליון דולר לירידת ערך מטוסיה ל-55 מיליון דולר, שבוצעה ברבעון הראשון של השנה, ובעקבות הירידה בפעילות. לאומי ויתר על שתי אמות מידה אלה עד לסוף יוני 2021, ובתמורה תידרש ישראייר לעמוד באמת מידה פיננסית חדשה שלפיה הרווח התפעולי התזרימי השלילי שלה לא יהיה גדול מ-5 מיליון דולר לרבעון. 

הפירעון המוקדם של ההלוואה ופיצול ההלוואות יסייעו לישראייר לעמוד בלוח הסילוקין שיחייב אותה לפרוע באפריל 2023 את התשלום האחרון בהלוואה שקיבלה מלאומי, בסכום של 8 מיליון דולר, ולפרוע במקביל את התשלום האחרון בהלוואות משרד האוצר, בסכום של 6.5 מיליון דולר. קבוצת איי.די.בי תרמה לפתרון הפיננסי כשהסכימה להחזיר לישראייר 500 אלף דולר מהלוואה בסכום של 5 מיליון דולר שלקחה ממנה, שמועד הפירעון האחרון שלה היה במארס.

פעולות אלה התווספו להחלטת משרד התחבורה מאתמול (שלישי) לאשר לישראייר סובסידיה של עד 500 אלף שקל לחודש כדי להמשיך להפעיל את הקו לאילת, שישראייר היא המפעילה היחידה שלו נכון לעכשיו. בתמורה, ישראייר תגדיל את התדירויות לאילת ותפעיל טיסת בוקר יומית מאילת ב-7:30 וטיסת ערב שתצא מנתב"ג ב-17:30.

סירקיס ויתר, בהתאם להתחייבותו, על חלק ניכר משכרו ובמקום שכר בעלות שנתית של 1.8 מיליון שקל יקבל שכר חודשי נטו של 10,000 שקל עד סוף השנה. סירקיס הודה למערכת הבנקאית "על האמון הרב, היצירתיות והסובלנות שגילתה המערכת כלפי ישראייר בתהליכים האלה", ואמר שישראייר תשרוד את המשבר, גם בתרחיש איימים שלפיו לא יותרו טיסות למטרות נופש עד לפסח 2021.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker