יורם גביזון

אל על חתמה לפנות בוקר (ד') על הסכם התייעלות עם מגזר התחזוקה והמגזר המינהלי, אבל בשלב זה לא נחתם הסכם דומה עם 600 טייסי החברה. ההסכמים החדשים יקטינו את הוצאותיה של אל על ב-88 מיליון דולר בשנה.

ההסכם נחתם בעזרת יו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, ויו"ר איגוד עובדי התחבורה, אבי אדרי. עורכי הדין רוני איטח גנט ואוהד גלעדי, ששותפים במשרד נ.פיינברג ושות', ייצגו את אל על.

על פי ההסכמות, 500 עובדים ממגזר התחזוקה ו-800 עובדים מהמגזר המינהלי יפוטרו או יפרשו. לחלק מהעובדים יוצע מנגנון של פרישה מוקדמת ולחלק אחר פיצויים מוגדלים. הסכם ההתייעלות במגזר המינהלי יביא לחיסכון של 56 מיליון דולר בשנה, וההסכם עם מגזר התחזוקה יביא לחיסכון של 36 מיליון דולר בשנה.

ההסכמים יהיו בתוקף למשך חיי ההלוואה של 250 מיליון דולר שתקבל אל על מבנק דיסקונט - והם חלים על 3,000 עובדים מהמגזר המינהלי ועל 1,300 עובדים ממגזר התחזוקה.

אל על חתמה בשבוע שעבר על הסכם התייעלות עם מגזר הדיילים שכלל את פיטוריהם של 500 דיילים, מהם 140 עובדים קבועים, וצפוי לחסוך לחברה 30 מיליון דולר בשנה.

שלושת ההסכמים הם חלק מהתוכנית העסקית שאל על נדרשת להציג למשרד האוצר והם מבוססים על חיסכון שנתי של 400 מיליון דולר בשנה בהקטנת פעילות והתייעלות, כתנאי למתן ערבות מדינה של 75% להלוואה בסכום של 250 מיליון דולר לשבע שנים שתקבל מבנק דיסקונט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker