מי פנה אל ארז יוסף כדי שיחליף את אייל דשא בישראכרט

ארז יוסף עזב את הפועלים לאחר קריירה של יותר מ-30 שנה בבנק, ונמצא עדיין בתקופת צינון ■ בעלי מניות בישראכרט פנו אליו כדי לבדוק אם יהיה מעוניין להתמנות ליו"ר ישראכרט

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז יוסףצילום: אביב גוטליב

נמשכים המהלכים למציאת יו"ר דירקטוריון חדש לחברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל ישראכרט — שיחליף את היו"ר הנוכחי, אייל דשא, שמכהן בתפקיד זה שלוש שנים.

בעקבות חוסר שביעות רצון מהביצועים העסקיים ומביצועי מניית ישראכרט, כמה מבעלי מניות בישראכרט פנו בימים אחרונים לארז יוסף — לשעבר משנה למנכ"ל בנק הפועלים, שפרש מהבנק לפני שמונה חודשים — וגיששו אם יהיה מעונין להתמנות ליו"ר ישראכרט. לפי מקורבים לצדדים, יוסף לא נתן תשובה לפנייה, מכיוון שסוגיית הבחירה של הדירקטורים החדשים בישראכרט תהיה רלוונטית רק בהמשך השנה.

יוסף, 52, נחשב בנקאי מנוסה ומוערך. הוא עזב את הפועלים לאחר קריירה של יותר מ–30 שנה. זאת, לאחר שיו"ר דירקטוריון הפועלים אז, עודד ערן (שמת לפני כמה שבועות), החליט לא לקדם את מועמדותו של יוסף. יוסף נחשב אז מקורב למנכ"ל באותה עת, אריק פינטו. בסופו של דבר, לאחר מינויו של דב קוטלר למנכ"ל הפועלים, יוסף הודיע על פרישתו מהבנק.

אייל דשאצילום: הדר כהן

אם אכן יגיע יוסף לישראכרט, הוא יצטרך להסדיר את סוגיית הסכם הצינון שלו מול הפועלים ואת תנאי השכר שלו מהבנק.

מאז שנהפכה חברה ציבורית באפריל 2019, מניית ישראכרט נפלה ב–45% ממחירה, והחברה נסחרת לפי שווי שוק של 1.5 מיליארד שקל, שמגלם לה מכפיל הון של 0.68 בלבד.

אסיפה לבחירת משרד רואי החשבון המבקר

ביום חמישי הבא תתקיים אסיפת בעלי מניות של ישראכרט, שבה תיערך הצבעה על בחירת משרד רו"ח המבקר סומך חייקין, שיישאר משרד מבקר יחיד; ואילו עבודתו של משרד זיו באפט BDO תיפסק. בעלי המניות יצטרכו גם להצביע על תנאי התגמול של דשא, שאמורים להיות דומים לתנאיו הקיימים. דשא מכהן כיו"ר ב–75% משרה. הוא נהנה מתגמול חודשי של 150 אלף שקל וחבילת שכר שנתית בעלות של 2.1 מיליון שקל.

מניית ישראכרט

בספטמבר צפויה אסיפת בעלי מניות נוספת, שבה ייבחרו דירקטורים לישראכרט, כשאחד המועמדים יהיה דשא. אם בעלי המניות אכן יחליטו לפעול להחלפתו — הם יצטרכו להצביע נגד אישור שכרו, אף ששכרו אינו חורג מהמקובל לתפקיד יו"ר בחברה בסדר גודל של ישראכרט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker