אקסל סולושנס, שבשליטת קרן שמרוק, רוכשת השליטה ב-AOS המספקת פתרונות דיוור

AOS עוסקת בשיווק של מוצרים ופתרונות מבוססי טכנולוגיות, הכוללים בין היתר מכונות ביול, פתרונות למרכזים לוגיסטיים, מכונות מיון לחבילות ופתרונות תיוג אלקטרוני באמצעות גלי רדיו (RFID) ■ אקסל תרכוש כ-60% מ-AOS בשלב הראשון בתמורה למיליונים בודדים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 רונן שור, מנכ"ל דולומיט ואקסל סולושנס
ערן אזרן

אקסל סולושנס, העוסקת ביבוא, הפצה ואינטגרציה של מוצרים ושירותים בתחום התקשורת, חתמה על הסכם לרכישת 60% מחברת אי.או.אס (AOS) פתרונות משרד מתקדמים. AOS עוסקת בשיווק של מוצרים ופתרונות מבוססי טכנולוגיות, הכוללים בין היתר מכונות ביול, פתרונות למרכזים לוגיסטיים, מכונות מיון לחבילות ופתרונות תיוג אלקטרוני באמצעות גלי רדיו (RFID).

AOS היא ספק מאושר על ידי דואר ישראל למכונות ביול דיגיטליות נטענות מרחוק. בנוסף, היא משמשת כנציגה של חברת NEOPOST, שהינה שחקן מפתח בתחום הפתרונות לחדרי דואר. במסגרת פעילות זו, ASO מציעה, בין היתר, שירותי ייעוץ, תחזוקה, מימון ופתרונות ONLINE למעקב אחרי הוצאות הדואר הארגוניות.

בהתאם להסכם, אקסל תרכוש 60% מהון המניות של AOS (בדילול מלא) בתמורה למיליון שקל במזומן. בנוסף תשלם אקסל כחצי מיליון שקל במזומן למייסדי AOS, המנכ"ל אשי מרק ושותף פיננסי, לתקופה של שלוש שנים, וכן תקצה למייסדים 1.35 מיליון מניות רגילות של אקסל בשווי של 1.5 מיליון שקל. יתרת המניות של AOS – כלומר, כ-40% - יוחזקו על ידי מרק.

מרק העניק לאקסל אופציה בתמורה לתשלום של 200 אלף שקל, לרכישת כלל יתרת המניות שלו ב-AOS. מימוש האופציה תביא את אקסל לבעלות מלאה על AOS. האופציה בתוקף לשנתיים ממועד סיום מתן שירותי מנכ"ל ל- AOS. השלמת העסקה כפופה להתקיימותם של תנאים מתלים שונים. כמו כן, לאחר השלמת העסקה, AOS תאמץ מדיניות חלוקת לחלוקה של מחצית לפחות מהרווחים הראויים לחלוקה בכל שנה.

אקסל סולושנס נוסדה ב-2004 על ידי רונן שור, שמכהן כמנכ"ל, והיא בשליטת (30%) קרן שמרוק, יחד עם המשפחות וייל ויעקובסון (20%). החברה עוסקת, כאמור, ביבוא הפצה ואינטגרציה של מוצרים ושירותים בתחום הטלקומוניקציה, ובכלל זה מוצרים לרשתות תקשורת קווית, אלחוטית ואופטית, מוצרים לתקשורת סלולארית, מוצרי אינטרנט של דברים ("IOT") ושירותי אבטחת מידע ושירותי ענן  בעיקר בישראל. בין לקוחות החברה נמנות כל חברות התקשורת בישראל.

אקסל הצטרפה אל הבורסה בתחילת השנה, באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי אקסל. מאז המיזוג עלתה מניית אקסל בכ-150%, כך שהחברה נסחרת כיום לפי שווי של כ-125 מיליון שקל. אקסל ביצעה שני גיוסי הון בחצי השנה האחרונה, בסכום כולל של 12 מיליון שקל. בגיוסים השתתפו גופים מוסדיים שונים, בהם מור ופסגות.

שור ציין כי מימון הרכישה של AOS ייעשה באמצעות מקורותיה העצמיים של אקסל. "רכישת AOS מהווה חלק מהיעדים והאסטרטגיה העסקית. תחומי הפעילות וקשריה העסקיים של AOS תאפשר לאקסל ליהנות מיתרונותיה של כל חברה בקבוצה, להציע ללקוחות קיימים פתרונות מתקדמים רחבים יותר ולהגדיל את מגוון הפעילות והידע של הקבוצה".

AOS סיימה את 2019 בהכנסות של כ-3.7 מיליון שקל, עם רווח תפעולי של כ-900 אלף שקל. ברבעון הראשון של 2020 רשמה החברה הכנסות של כ- 1.2 מיליון שקל, עם רווח תפעולי של כ-300 אלף שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker