יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן יכהן כמנכ"ל זמני במקום אייל לפידות

מטרת המינוי הזמני היא עצירת התסיסה בקרב המנהלים הבכירים של החברות הבנות, שחלקם רואים עצמם כמועמדים לתפקיד המנכ"ל ■ הבוקר הודיעה החברה כי חתמה על חוזה עם ממשלת ניגריה לסלילת כביש בהיקף של 310 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי
תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינויצילום: עופר וקנין

יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן צפוי לכהן כמנכ"ל הזמני של החברה בשלושת החודשים הקרובים לפחות, במקומו של אייל לפידות שסיים את תפקידו בשבוע שעבר. מינויו של כהן כמנכ"ל זמני טעון אישור של דירקטוריון החברה. זה אמור להחליט גם על מינוי ועדת איתור שתמליץ על המועמד שיכהן כמנכ"ל הקבוע. כהן עשוי להגיש מועמדות לתפקיד מנכ"ל קבוע, ואם מועמדותו תתקבל הוא יידרש לוותר על כהונתו כיו"ר.

אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'

מטרת מינויו של כהן למנכ"ל זמני היא עצירת התסיסה בקרב המנהלים הבכירים של החברות הבנות, שחלקם רואים עצמם כמועמדים לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי, ורמזו שיעזבו אם אחד ממנכ"לי החברות הבנות האחרות ימונה במקומם.

כהן, שמכהן כנציגו של נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי (47%), היה בין הגורמים העיקריים שהניעו את עזיבתו של המנכ"ל היוצא לפידות, לאחר כהונה שנמשכה קצת יותר משנה. החיכוכים בין השניים - בין השאר על הקרדיט לתהליך ההבראה של החברה, גיבוש התוכנית האסטרטגית והעלייה החדה במחיר המנייה מאז מינויו של לפידות - עמדו ברקע הכוונה של הדירקטוריון לזמן את לפידות לשימוע לפני פיטורים.

כהן גם ביקר את מעורבותו של לפידות בעסקים אישיים בתחום הנדל"ן, ואת מעורבותו בחברת כלל ביטוח - אחת מספקי האשראי לקבוצת שיכון ובינוי - בעודו מכהן כמנכ"ל החברה.

נהר הניז'ר בניגריהצילום: George Osodi, בלומברג

בתוך כך, שיכון ובינוי הודיעה הבוקר כי חתמה על חוזה עם ממשלת ניגריה להקמת כביש בדרום-מזרח המדינה בהיקף של 310 מיליון דולר. הפרויקט, שיכלול סלילת כבישים באורך של כ-18 ק"מ, וכן בניית מספר גשרים ומחלפים, יתחבר לגשר שממוקם על נהר הניז'ר על ידי צד שלישי שאינו קשור לחברה. הפרויקט צפוי לצאת לדרך במחצית הראשונה של 2021, ולהימשך 4 שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker