הנהלת אל על צפויה לחתום על הסכמי התייעלות עם עובדי התחזוקה והמנהלה

לאחר שנחתם הסכם עם ועד הדיילים, כעת מקודם הסכם שמשמעותו פיטורים של 200 עובדי תחזוקה ו-350 עובדי מנהלה ■ עם ועד הטייסים, שמתבצר בעמדותיו, טרם נחתם הסכם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עובדי אל על מפגינים
הפגנת עובדי אל על צילום: אוהד צויגנברג

הנהלת אל על מתקרבת לחתימה על הסכמי עבודה חדשים עם שני מגזרי עובדים נוספים: ועד התחזוקה ועובדי המנהלה. זאת, לאחר שבשבוע שעבר נחתם הסכם עם ועד הדיילים שהיה כרוך בפיטורי 500 עובדים, 140 מהם קבועים.

השלמת המו"מ צפויה בפגישה שתתקיים היום בהסתדרות. כחלק מההסכמים החדשים צפויים פיטוריהם של 200 עובדי תחזוקה נוספים ו-350 עובדי מנהלה קבועים. עם החתימה עם שני מגזרי עובדים אלה, תידרש ההנהלה להגיע להסכם עם ועד הטייסים, בראשות היו"ר החדש ניר ראובני. ועד הטייסים מתבצר לפי שעה בעמדות נוקשות, ודורש מהחברה לעמוד בהסכם קודם לפיו אל על תחזיר לעבודה טייסים על פי הוותק ותסב אותם לצי מטוסי ה-787 שקיים עד לאחרונה טיסות מטען - בניגוד לצי ה-737 שמושבת כבר ארבעה חודשים.

הנהלת אל על נדרשת להציג בפני האוצר תוכנית עסקית שתכלול חיסכון של 400 מיליון דולר בשנה בהוצאותיה, כולל חתימה על הסכמי עבודה חדשים שישקפו את יעדיה של התוכנית העסקית עם ארבעת ועדי העובדים בחברה. דרישה זו היא תנאי למתן ערבות מדינה של 75% להלוואה של 250 מיליון דולר שתקבל אל על מבנק דיסקונט. הלוואה זו היא חלק מתוכנית סיוע שאושרה אתמול על ידי דירקטוריון החברה וכוללת גם גיוס של 150 מיליון דולר בהנפקה בבורסה. משרד האוצר התחייב שהמדינה תרכוש את כל המניות שלא יירכשו על ידי הציבור בהנפקה.

בשיחה של הנהלת החברה אתמול עם עובדי המוקד, נאמר שהחברה לא צופה לחזור לטיסות סדירות לפני אוקטובר 2020. מטרתה של אל על היא לחזור ל-75% מהיקף הפעילות טרום משבר הקורונה עד ינואר 2022. כחלק מתוכנית ההבראה, החברה לא תחזור להיקפי הפעילות הקודמים. מספר המטוסים שהיא מפעילה ירד מ-45 ל-38, בעיקר על ידי אי-חידוש חוזי חכירה. החברה תבטל 3-4 מ-39 הקווים שהיא מפעילה, תצמצם תדירויות, ותפטר שליש מ-6,500 עובדיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker